Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30587 miejsce

Miś Paddington zamieszkał w warszawskim zoo

Imię popularnego bohatera książek zostało nadane jednemu z trójki niedźwiedzi przebywających od niedawna w stołecznym ogrodzie zoologicznym.

Miś Paddington pożera tort, który dostał o dzieci / Fot. Michał KowalskiW otoczeniu dzieci z przedszkola im. Misia Paddingtona, warszawskiemu niedźwiedziowi brunatnemu nadano imię patrona tej placówki. Uroczystość odbyła się w południe na terenie stołecznego zoo. Ojcem chrzestnym 25-letniego drapieżnika został tłumacz Michał Rusinek oraz Wojciech Mann, a całemu wydarzeniu patronuje współpracująca z ogrodem zoologicznym fundacja "Panda".

Niedźwiedź, zwany wcześniej Grzesiem pochodzi z kampinoskiego Julinka, gdzie przez 13 lat występował w miejscowym cyrku. Podobnie jak jego dwie towarzyszki, Sabina i Mała. W zoo, cała trójka znalazła swoje miejsce na opuszczonym wybiegu po niedźwiedziach polarnych.

ZOBACZ WIDEO Z DZISIEJSZEJ UROCZYSTOŚCI:


Przedszkolaki wykonały wspólnie skomponowaną dla misia piosenkę oraz obdarowały go zrobionym przez siebie owocowym tortem, który szybko zniknął w brzuchu łakomego jubilata. Imię "Paddington" zostało wybrane ze względu na rosnącą popularność książek Michaela Bonda opisujących historię peruwiańskiego niedźwiadka, który został odnaleziony na stacji kolejowej przez angielską rodzinę. W Polsce ukazują się one nakładem SIW Znak.

W warszawskim zoo Paddingtona czeka jeszcze około 10 lat spokojnego życia. W Polsce niedźwiedzie brunatne występują głównie w Tatrach i na terenie Bieszczad, są jednakże gatunkiem zagrożonym wyginięciem z powodu kłusownictwa i zatruwania ich terenów łowieckich. Działania stołecznej placówki obliczone na przejmowanie misiów emerytów, są jedną z dróg prowadzących do zachowania u nas tego gatunku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Fajne!:) Dobrze, że jest miejsce dla misiów-emerytów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

dobry ten film wyszedł:)
przeklęta piosenka...:p

Komentarz został ukrytyrozwiń

a jednak ktoś zrobił relację :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.