Facebook Google+ Twitter

Misiak zrezygnował z członkostwa w radzie nadzorczej Work Service

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-16 18:27

Senator Platformy Obywatelskiej Tomasz Misiak zrezygnował z członkostwa w radzie nadzorczej spółki Work Service. Nie zrezygnował natomiast z 30 procent posiadanych w niej udziałów.

To reakcja na doniesienia "Gazety Wyborczej" z których wynika, że właśnie ta spółka prowadzi szkolenia dla zwolnionych z pracy stoczniowców. Wcześniej senator przewodniczył w Parlamencie pracom nad ustawą stoczniową.

Senator Misiak tłumaczy, że firma Work Service wygrała konkurs zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych, a on nie miał wpływu na proces legislacyjny ustawy.

Prawo i Sprawiedliwość chce, aby oficjalne stanowisko w tej sprawie zajął premier. Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak jest zaskoczony dotychczasowym brakiem reakcji władz PO i szefa rządu.
Wątpliwości co do jakości standardów obowiązujących w PO ma Sojusz Lewicy Demokratycznej. Według szefa klubu Lewicy Wojciecha Olejniczaka sytuacja, w której znalazł się senator Misiak pokazuje, że trzeba jak najszybciej wprowadzić rozwiązania ustawowe, które będą regulowały tego typu zależności.

Tomasz Misiak oświadczył, że podporządkuje się decyzjom władz klubu PO. Jutro w jego sprawie spotyka się prezydium partii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Chcieliśmy kapitalizmu,chcieliśmy prywatyzacji, to mamy co mamy.Państwo zamiast samo prowadzić szkolenie i pomoc dla zwalnianych pracownikow,wysługuje się prywatnymi spółkami,które znaczny procent pieniędzy państwowych przejmuje dla siebie./wysokie uposażenia członkow zarządu i rad nadzorczych/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.