Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22082 miejsce

Misiek Zdzisiek i Wesoły Smoczek pomagają Kacperkowi

Fundacja Miśka Zdziśka i Wesoły Smoczek wspólnie z Bio Ogrodami pomagają Kacperkowi

Dariusz Lisowski Prezes Fundacji Miśka Zdziśka Waldemar Dziadowiec Prezes Fundacji Wesoły Smoczek Karolina Patla Prezes Fundacji Bio Ogrody Zbigniew Mitręga Tata Kacperka / Fot. Dariusz LisowskiSześcioletni chłopiec Kacper Mitręga z Wólki Kawęckiej w powiatu jędrzejowskiego jest już po przeszczepie szpiku kostnego, zmaga się z białaczką i dzielnie walczy z chorobą. Dzięki zaangażowaniu wielu osób rozpoczął się remont domu Kacperka. Podopieczny Fundacji Miśka Zdziśka po odbytym bloku chemioterapii w Świętokrzyskim Centrum Onkologii został wysłany do specjalistycznej kliniki w Bydgoszczy na przeszczep szpiku. W pierwszych dniach pobytu w klinice zrobiono mu badania i poddano przeszczepowi szpiku kostnego. Białaczka na którą choruje Kacperek jest odmianą najgroźniejszą.

Dziękujemy w imieniu walczącego z białaczką 6-letniego Kacperka i jego rodziców. Dzięki Państwa pomocy udało się zebrać pieniądze na generalny remont domu Mitręgów, konieczny, bo dwa tygodnie temu Kacperek przeszedł przeszczep szpiku kostnego i powinien przebywać w sterylnych warunkach.

Zdzieranie tynków, zabezpieczanie ścian przed pleśnią i układanie płytek w domu państwa Mitręgów praca ruszyła pełna parą a czasu na dokończenie remontu jest coraz mniej.W październiku najważniejszy lokator wróci do domu. Kacperek z dnia na dzień coraz lepiej się czuje się. 4 września 2014 przeszedł przeszczep szpiku kostnego. Tydzień temu do domu państwa Mitręgów weszła ekipa budowlana Fundacji Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei". Po trudnej walce z białaczką Kacper musi przebywać w sterylnych warunkach. W domu wymieniono okna, położono nowe tynki, pomalowano ściany antyalergicznymi farbami i zamontowano specjalny system wentylacji. Nowy wygląd zyska także pokój chłopca. Generalny remont był możliwy dzięki wpłatom na konto Kacperka. Udało się zebrać blisko 30 tysięcy złotych; pomogła także fundacja „Wesoły Smoczek” z Małopolski – po zapoznaniu się z historią Kacpra opłaciła ekipę budowlaną. Historia Kacperka poruszyła wiele serc. Zajmująca się hortiterapią – czyli leczeniem przez kontakt z roślinami – Fundacja Bioogrody chce także zagospodarować dla chłopca teren wokół domu. 6-letni Kacperek wie, że w domu czeka na niego niespodzianka. Wie także, kto pomógł ją przygotować, dlatego bardzo stara się wyzdrowieć.Misiek Zdzisiek i Jego Drużyna

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.