Facebook Google+ Twitter

Misja: Kaukaz czyli jak zostać nowoczesnym reporterem

Wakacje to czas relaksu i letnich wojaży. Jak się okazuje, ambitni studenci potrafią wykorzystać te okoliczności do poszerzenia wiedzy swojej oraz ogółu społeczeństwa. Misję: Kaukaz - podróż z przekazem organizują studenci UW.

 / Fot. PaataMisja: Kaukaz, czyli przyjemne z pożytecznym

Misja: Kaukaz to projekt dziennikarski autorstwa dwóch studentów UW: Patryka Michalskiego i Sebastiana Klauzińskiego. Jego sens tkwi w przemierzeniu 4 tys. km w ciągu 3 tygodni. Cel: Gruzja, a po drodze reporterskie relacje na bieżąco ze wszystkich istotnych miejsc: Słowacji, Węgier, Rumunii, Turcji. - To chęć wcielenia się w rolę reportera, tyle tylko, że XXI wieku. Z użyciem najnowszych technologii. Jednak zamysł jest jak najbardziej reporterski w tradycyjnym tego słowa znaczeniu: dotknąć, powąchać, spróbować - mówi Wiadomościom24 Patryk Michalski. - Misja jest też po prostu przygodą i nowym wyzwaniem zawodowym. Podróż ma się odbywać tanimi środkami transportu. Z Warszawy do Bratysławy autobusem, potem głównie autostopem. Jest planowana na wrzesień.

Z Parku Skaryszewskiego do Gruzji

Pomysł na Misję: Kaukaz pojawił się niespodziewanie podczas joggingu w Parku Skaryszewskim. Jak zdradza Patryk, "dotlenione mózgi, po bieganiu, zaczęły lepiej pracować i obaj pomyśleliśmy, że sami z chęcią śledzilibyśmy takie relacje. Postanowiliśmy więc wziąć sprawy w swoje ręce". Po wielu gorących dyskusjach powstał plan projektu, którego kolejne etapy można śledzić, odwiedzając fanpage na Facebooku. - Nasze poczynania śledzi ponad 900 osób - mówi Sebastian Klauziński. - Potem będą tam relacje z podróży dzień po dniu, wrzucane w trakcie jej trwania.

Ostatecznym celem wyprawy jest Gruzja. Dlaczego akurat to państwo? To miejsce szczególne zwłaszcza dla Sebastiana. Program jego studiów obejmuje bowiem m.in. Kaukaz. Poza tym w przyszłości chciałby realizować się jako reporter, piszący właśnie z tych rejonów świata. Patryk z uśmiechem dodaje, że nie ma na świecie miejsca, którego nie chciałby odwiedzić, więc dlaczego nie Gruzja?

Misja: Kaukaz, poza reporterską relacją, ma na celu także "pokazanie, że podróżowanie nie jest drogie. Mając dobry pomysł, trochę odwagi i entuzjazmu można pojechać za małe pieniądze nawet w dalekie rejony świata".

Relacje na bieżąco

W jaki sposób będzie można śledzić przebieg wyprawy? - Podróż będziemy relacjonowali na naszej facebookowej i twitterowej stronie. Zdjęcia znajdziecie na naszym Instagramie, filmiki na youtubowym koncie. Wszystko po to, byście mogli być w samym centrum wydarzeń - mówi Patryk. - Za kilka dni zaczniemy zbierać zamówienia na tradycyjne reporterskie listowne lub pocztówkowe relacje. Będzie to dodatkowa forma, która posłuży nam jako forma "cegiełki".

Wymarzony zawód: reporter

Zarówno Patryk - 20-letni student dziennikarstwa, jak i Sebastian - 21-letni student studiów wschodnich - chcą zostać w przyszłości dziennikarzami. Poprzez Misję: Kaukaz stawiają pierwsze kroki w tej profesji. - Dziennikarstwo, którym obaj się zajmujemy, wymaga dzisiaj kreatywności. Z pozoru "wszystko już było", jednak jeśli dłużej pomyśleć, każdy może znaleźć sposób na siebie - wyjaśnia Patryk. Sebastian dodaje: - Chcemy sprawdzić czy projekt stworzony od początku do końca przez nas, bez żadnego wsparcia jakiejś gazety czy telewizji, ma szanse zakończyć się powodzeniem. Dziś trudno znaleźć pracę w tradycyjnych mediach, dlatego myślimy, że właśnie tego typu projekty, wykorzystujące nowe środki komunikacji, pozwolą wykonywać zawód reportera XXI wieku.

Misja: Kaukaz, jak zdradzają jej autorzy, ma służyć "pokazaniu, że jeśli się ma pomysł, energię i zapał, można realizować swoje marzenia, nawet te bardziej śmiałe". To okazja do dobrej zabawy zarówno Patryka i Sebastiana, jak również ich widzów. Projekt pozwoli zdobyć doświadczenie, pokonać wewnętrzne bariery. Dowiedzie, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Na koniec wiadomość od chłopaków: Trzymajcie za nas kciuki, bądźcie z nami na Misja: Kaukaz, a jeśli pomysł Wam się spodobał, dajcie nam proszę szansę na zdobycie audytorium, podeślijcie link znajomym, wspomnijcie o nas przy ognisku, podzielcie się swoimi wrażeniami. Nasze relacje piszemy specjalnie dla Was. Misja: Kaukaz, czyli Sebastian Klauziński i Patryk Michalski, ponad 4000 km, przygoda i Wy. Do zobaczenia w drodze!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.