Facebook Google+ Twitter

Misja obserwacyjna Coxa-Kwaśniewskiego i "chorobą Tymoszenko"

Wydaje się, że do końca tego roku głównym tematem w Europie, zwłaszcza w Polsce, będzie proces integracji europejskiej naszego sąsiedniego kraju - Ukrainy.

Wydaje się, że do końca tego roku głównym tematem w Europie, zwłaszcza w Polsce, będzie proces integracji europejskiej naszego sąsiedniego kraju - Ukrainy. W listopadzie 2013 roku na szczycie "Partnerstwa Wschodniego" w Wilno, powinno się zdecydować o losie umowy stowarzyszeniowej UE i Ukrainy.


Od ubiegłego roku na Ukrainie działa misja Parlamentu Europejskiego, która się składa z eks-prezydentów Pata Coxa i Aleksandra Kwaśniewskiego. Do Misji przyszedł były prezydenta RP nie przez przypadek - dla naszego kraju jest ważne, aby zobaczyć Ukrainę w orbicie UE.

Misji powierzono ważną funkcję - zapewnienie obiektywnej oceny tego, co się dzieje na Ukrainie i doradzanie w sprawie możliwości / braku możliwości podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE. Nie tak dawno temu, misja przedstawiła sprawozdanie okresowe, które zarejestrowało pewne postępy na Ukrainie, i został zauważony "potencjał osiągania wyników potrzebnych do przyszłych strategicznych decyzji" w relacjach między Kijowem a Brukselą.

Ale co tak naprawdę kryje się za tym zwrotem bardzo dyplomatycznym?

Hryhorij Nemyria nadużywa europejskiego dofinansowania?

Ukraina w "grze" i ma szansę na podpisanie umowy z UE do końca tego roku. Głównym problemem jest "sytuacja z Tymoszenko." Członkowie misji obserwacyjnej twierdzą, że stan byłej premier Julii Tymoszenko "pozostaje pod opieką w szpitalu, bez monitoringu i pod ochroną wyłącznie kobiet-ochroniarzy. Raport stwierdza również, że " od grudnia 2012 roku misja zwróciła szczególną uwagę na kilka spraw przeciwko Hrygoria Nemyri".

I to wydaje się nie przypadkowo. W europejskiej przestrzeni informacyjnej coraz częściej widzimy dochodzenia, które w jakiś sposób są związane z Hryhorym Nemyrią. Nie tak dawno temu w Brukseli odbyła się konferencja
prasowa
ukraińskiego dziennikarza Anatolija Szarija, gdzie on podał przegląd nadużyć pana Nemyri. On jest długoletnim sojusznikiem Julii Tymoszenko, a teraz stoi na czele parlamentarnej komisji integracji europejskiej.


To nie jest niezwykłe. Hrygory Nemyria był wielokrotnie oskarżony o nadużywanie środków dotacyjnych, które są przeznaczone na procesy "w obronie demokracji na Ukrainie oraz integracji europejskiej" przez kraje UE. Ale rzadko wydzielone środki były przeznaczone do danego celu.

Operacja specjalna "Tymoszenko"

Interesujące jest to, aby przeanalizować dostępne dane na temat tego, jak Nemyria jest powiązany z
"chorobą Tymoszenko" mianowicie to zostało kamniem milowym w obecnych stosunkach między Ukrainą a UE.


Niedawno niemieckie źródło informacyjnehttp://eu-reporter.net/head-eurointegrater-nemirya-sabotaging-processes-of-ukraine-joining-to-the-eu/, który rzuca światło na sytuację na Ukrainie, a "sprawa Tymoszenko" jest oceniona z innej strony. W dochodzeniu przytaczane są fakty manipulacji świadomością europejskiej wspólnoty na temat "skandalu wokół choroby Tymoszenko", który w rzeczywistości blokuje proces integracji europejskiej naszych sąsiadów - Ukrainy.

"Szarą eminencją" tego procesu w niemieckiej prasie nazywano Hryhoryja Nemyri.

W ciągu ostatniego roku Nemiria często odwiedzał Niemcy, wizyty te są zwykle związane z "chorobą więźnia Tymoszenko". Ciekawostka: wszyscy pamiętamy, że Polska i prawie wszystkie kraje europejskie podjęły inicjatywę w dostarczaniu najlepszych lekarzy, aby położyć kres plotek na temat choroby Tymoszenko.

Ale nikt nie chce brać w tym udziału. Nikt oprócz Niemiec i Kanady. Fakt ten zasługuje na osobne śledztwo, ale teraz jest oczywiste, że w końcu trzeba położyć kres wszystkim manipulacjom "choroby Tymoszenko", trzeba stworzyć rady lekarzy, składający się z przedstawicieli większości krajów europejskich. Ustalenia komisji lekarskiej może rzucić światło w tej historii.

Teraz jedno jest pewne, obecna Ukraińska lewica, szczególnie główny komunikator z Europą - Hryhoryj Nemyria, są bardzo zainteresowani w dwuznaczności sytuacji Tymoszenko, bo to w pewnym stopniu usprawiedliwia działania
polityczne opozycji za granicą i na Ukrainie.

Ostatnie wydarzenia polityczne na Ukrainie pokazują, że rząd i opozycja osiągnęły kompromis w sprawie niezbędnych rozwiązań ustawodawczych dotyczących procesu integracji europejskiej. Praca Parlamentu jest odblokowana i mamy nadzieję, że niezbędne przepisy zostaną przyjęte w termin.

O tym zostało stwierdzono w raporcie misji Kwaśniewski-Cox. Ale głównym jest pytanie o sprawie Tymoszenko. Dla Europy nie jest nowością przyciągać do odpowiedzialności, w tym kryminalnej, wysokich urzędników. Najważniejsze w tym przypadku
obiektywizm.

A gdy są oczywiste własne interesy odrębnych sojuszników" eks-premiera Julii Tymoszenko, nie ma pewności, że te "sojusznicy" prawdziwie bronią jej wolność. Przy tym w zakładniku jest całe wielomilionowe państwo Ukraina i jej europejska przyszłość.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.