Facebook Google+ Twitter

Misja SEED MAEA przedstawi wyniki prac na Białorusi 20 stycznia

Eksperci agencji ocenią poziom bezpieczeństwa prac budowlanych i projektu z uwzględnieniem czynników zewnętrznych oraz przeanalizują zgodność parametrów projektowych elektrowni.

 / Fot. RUE Belarusian NPPEksperci agencji ocenią poziom bezpieczeństwa prac budowlanych i projektu z uwzględnieniem czynników zewnętrznych oraz przeanalizują zgodność parametrów projektowych elektrowni. Specjaliści ocenią też zgodność placu w Ostrowcu z zaleceniami MAEA. Zanalizowane zostaną wyniki badań, prowadzonych w czasie selekcji miejsca dla przyszłej siłowni.
Wizyta misji MAEA jest kolejnym ważnym etapem skutecznej współpracy pomiędzy Białorusią i MAEA. Misje agencji przeprowadzono na życzenie strony zapraszającej w celu okazania pomocy ekspertowej. Białoruś zaprosiła misję SEED w 2014 r. Jest to sposób na realizację wszechstronnej oceny bezpieczności przyszłej elektrowni jądrowej. Taka decyzja również odpowiada życzeniom strony litewskiej.
Według rzecznika MSZ Białorusi Dmitrija Mironczika, Białoruś planuje w tym roku wizytę co najmniej jednej misji MAEA. Będzie to misja oceniająca gotowość reagowania na sytuacje awaryjne (EPREV). Przygotowanie do wizyty tej misji z udziałem przedstawicieli MAEA odbędzie się w Mińsku 25-26 stycznia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.