Facebook Google+ Twitter

Misja spełniona - cały świat dowiedział sie o Katyniu

Misja spełniona - cały świat dowiedział się o Katyniu. Katastrofa prezydenckiego samolotu TU -154 zwróciła uwagę świata na zbrodnie wojenne, które miały miejsce w Katyniu.

Katastrofa prezydenckiego samolotu TU -154 w Smoleńsku zwróciła uwagę świata na zbrodnie wojenne, które miały miejsce w Katyniu. Cały świat dowiedział się o historii, która była do tej pory zapomniana lub wręcz pomijana. Misją prezydenta Lecha Kaczyńskiego była walka o nasze przekonania i tradycje, o nasz patriotyzm. Stała się też walką, aby pamięć o tych, którzy byli zastrzeleni w Katyniu i spoczęli w grupowej mogile, nigdy nie zagasła.

Świat żywo interesuje się filmem "Katyń". Telewizje z wielu krajów oraz placówki dyplomatyczne zwracają się z prośbą o pozwolenie na emisję i proszą o udostępnienie materiałów na temat mordu na polskich jeńcach w Katyniu w 1940 roku - powiedział rzecznik TVP Stanisław Wojtera.

USA, Kanada, Litwa, Portugalia, Ukraina, Macedonia. Po sobotniej katastrofie lotniczej w Smoleńsku do Telewizji Polskiej z całego świata płyną pytania o możliwość emisji filmu Andrzeja Wajdy "Katyń". Ale nie tylko. Światowe telewizje proszą też o materiały filmowe na temat zbrodni katyńskiej.

Źródło:Dziennik.pl. Miliony ludzi na całym świecie obejrzą „Katyń”. Źródło:Rzeczpospolita

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jedna misja spełniona, druga się zaczęła: aby cały świat dowiedział się o Smoleńsku. Kolejne 70 a może 100 lat walki o prawdę przed nami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.