Facebook Google+ Twitter

Misja załogowa na Marsa potrwa około 8 miesięcy. NASA chce skrócić ją o połowę dzięki superszybkiemu napędowi

Ile potrwa załogowa misja na Marsa? Około 8 miesięcy. NASA chce skrócić ten okres o połowę z kilku powodów. Przede wszystkim chodzi o kwestie bezpieczeństwa astronautów i zaopatrzenie.

 / Fot. NASA"Obecnie jest to misja na 8 miesięcy. Chcemy skrócić ten czas o połowę" - powiedział Charlie Bolden z NASA. Zdaniem przedstawiciela agencji kluczem jest szybki napęd. Dzięki niemu astronauci byliby krócej narażeni na promieniowanie kosmiczne. Zmniejszyłaby się również ilość potrzebnej wody, żywności i innych materiałów zaopatrzeniowych.

Podczas konferencji prasowej szefa NASA i przedstawicieli firmy Aerojet Rocketdyne, która pracuje nad napędem elektryczno-słonecznym, nazywanym w skrócie SEP (solar-electric propulsion). "Obecnie próbujemy osiągnąć wyższe poziomy energii" - powiedział Scott Seymour, cytowany przez Space.com. Obecnie firma buduje silniki o mocy 5 kilowatów. Następny poziom to 15 kW. W długoterminowej perspektywie mają powstać napędy o mocy 50 i 100 kW.

Czytaj także: Sonda New Horizons przesyła coraz lepsze zdjęcia Plutona. 14 lipca przeleci nad planetą karłowatą


Zaletą napędów SEP, w przeciwieństwie do silników chemicznych, jest możliwość wykorzystywania przez bardzo długi, praktycznie nieograniczony okres.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.