Facebook Google+ Twitter

Miss Handicap Szwajcarii 2009

Corinne Parrat została pierwszą szwajcarską Miss Niepełnosprawnych.

Misshandicap 2009 / Fot. Fotograf: Silvano De MatteisZ wyborami Miss Polonia zbiegły się szwajcarskie wybory Miss Handicap.
Młoda i piękna mieszkanka Bazylei wygrała konkurs na Niepełnosprawną Miss Szwajcarii 2009.
W sobotę 24 października w Bernie dwudziestodziewięcioletnia Corinne Parrat otrzymała koronę najpiękniejszej niepełnosprawnej Szwajcarki. Jury miało trudne zadanie, gdyż wszystkie 12 finalistek to inteligentne i bardzo ładne kobiety z różnymi przypadkami niepełnosprawności. W jury zasiadało pięć znanych osób: Miss Earth Schweiz 2008, aktorka i modelka ex-Miss Schweiz z roku 1997, muzyk pianista, moderator telewizyjny, oraz niepełnosprawna, przykuta do wózka, piosenkarka i dziennikarka Venessa Grand.

Misshandicap 2009, Corinne Parrat / Fot. Bild: Keystone http://www.bluewin.ch/de/index.php/12,190498/Erste_Miss_Handicap_ist_gehoerlos/de/entertainment/people/Corinne, aktualna pierwsza koronowana miss, od drugiego roku życia nie słyszy, ta ułomność jest skutkiem zapalenia opon mózgowych. Wygrany konkurs był wielką niespodzianką i jest dla niej ogromnym zaskoczeniem. Zamierza poświęcić ten rok urzędowania w koronie miss na rzecz pomocy głuchym oraz zmniejszenia barier między niepełnosprawnymi a resztą społeczeństwa.

Impreza odbyła się uroczyście i odbiła echem w prasie szwajcarskiej.

Pomysł wydaje się być bardzo interesujący i chyba godny naśladowania. Mamy już konkursy Miss Plaży, Miss Bikini, Miss Nastolatek, Miss Regionu, szykuje się Miss Wiadomości24, to dlaczego nie zorganizować takiej pożytecznej akcji integracji niepełnosprawnych? Może Wiadomości24
rozpropagowałyby ten pomysł i patronowały konkursowi?

oficjalna strona Misshandicap

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

A ja sobie pomyślałam dzisiaj że taką polską wersją tego konkursu mogą być wyróżnienia Lady D. Co prawda nie chodzi w tym o wybór najpiękniejszej ale właśnie tych najpiękniejszych duchem i działaniem...
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajna sprawa, bo dążąca do pełnej normalności w postrzeganiu ludzi niepełnosprawnych i dająca im wiele satysfakcji.
Wazne, by organizowac tego typu imprezy w taki sposób, by na pierwszym miejscu nie stała bezduszna komercja i pazerność mediów w podwyższaniu wskaźników swojej oglądalności(czytelności).
Inicjatywa warta popularyzacji, ale z powyższymi zastrzeżeniami.
Jestem ZA !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marto, dlaczego Cię to martwi? To ma być konkurs dla ładnych dziewcząt! Czy takich brakuje wśród ON? Moim zdaniem absolutnie nie! No i jeszcze jedna sprawa: ewentualna polska edycja powinna być raczej konkursem środowiskowym, a nie równoległym do powszechnych wyborów miss.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak. Marto. Dziewczyny , finalistki miały różne dysfunkcje będące skutkiem chrób na które cierpiały kiedyś albo chorują do dziś, albo skutkiem wypadków lub wad wrodzonych. W jakimś wywaidzie Corinne powiedziała , że spodziewała się że wygra jakś dziewczyna z dysfunkcją ruchu.
Przyznam się, że dla mnie obejrzenie tych wyborów było dużym doświadczeniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Śliczna ta mała :-)

Pomysł z wyborem miss niepełnosprawnych jest dobry, ale....martwi mnie trochę to że tak naprawdę będzie to konkurs dla ładnych dziewczyn które miały po prostu w życiu pecha i niepełnosprawność jest nieszczęściem, niestety nadal nie przywykło nasze społeczeństwo do ludzi z różnymi dysfunkcjami i było by ciężko zorganizować taki konkurs.

Jednak taki konkurs jak opisany w materiale jest świetnym pomysłem i mam nadzieje że ktoś u Nas w Polsce będzie chciał go zrealizować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O! Jest i zainteresowanie Pawła N. To może rzeczywiście coś się "urodzi" ;))))
Impreza bardzo się udała. W razie czego, chętnie się włączę w organizację.

Livio Twoja MAŁA Miss. jest najpiękniejsza na świecie. Za kilka lat będzie nosiła Koronę Miss.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że dojrzewamy już do tego, aby podobny konkurs odbył się w Polsce. Do niedawna działała sześcioosobowa grupa modelek niepełnosprawnych ruchowo z Borowej Wsi k. Mikołowa. Cztery dziewczyny poruszały się wyłącznie na wózkach inwalidzkich. Wszystkie występowały w sukniach ślubnych i wieczorowych na profesjonalnych pokazach mody. Nie słyszałem nigdy, aby swoimi występami wzbudziły czyjekolwiek negatywne uczucia. Wprost przeciwnie: zawsze były sowicie nagradzane brawami. Zatem pomysł Miss Disabled Poland popieram w 100%.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://img26.imageshack.us/i/img4403gi.jpg/ takie jeszcze jedno :)) :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie mogłam się zdecydować, które zdjęcie wybrać :) http://img18.imageshack.us/i/img4312n.jpg/ Więcej na mojej NK

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzeba tylko albo aż się odważyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.