Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29564 miejsce

Miss Polonia 2007 leci na Filipiny

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-10-20 10:46

Basia Tatara, 23-letnia łodzianka, najpiękniejsza Polka już jutro wylatuje na Filipiny. Właśnie na archipelagu na Oceanie Spokojnym odbędą się tegoroczne wybory Miss Ziemi, w których Basia będzie reprezentować nasz kraj. Miss zabiera ze sobą blisko 20 kreacji, w tym 11 sukni wieczorowych, jedną suknię narodową, stroje kąpielowe i sukienki koktajlowe oraz kilkanaście par butów.

- Na szczęście nie muszę zabierać ze sobą ciepłych rzeczy, bo na Filipinach temperatura przekracza 25 stopni Celsjusza - śmieje się Basia.

Wszystkie suknie wieczorowe zaprojektowała Iza Wiąckowska, absolwentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.
Basia Tatara / Fot. Express Ilustrowany
- Było to dla mnie ogromne wyzwanie, ponieważ do tej pory tylu różnych kreacji dla jednej osoby, która na dodatek ma reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej, jeszcze nie przygotowywałam - mówi projektantka. - Cieszę się z tej kolekcji. Szczególnie podobają mi się dwa stroje: zielona suknia wieczorowa, którą Basia będzie miała na sobie podczas finału konkursu i suknia narodowa. Tu postanowiłam włączyć elementy ludowe w postaci chust i czerwonych korali. To strój, który nie jest charakterystyczny dla żadnego regionu, ale reprezentacyjny dla polskiego folkloru.

Projektowanie i szycie strojów trwało 3 tygodnie. "Przymiarki" odbywały się... na odległość.

- Od kilku tygodni jestem po prostu bardzo zajęta i to było najlepsze rozwiązanie - mówi Basia Tatara. - Iza przesyłała mi swoje pomysły i konsultowałyśmy się przez internet. Znała moje wymiary, więc uszyła suknie, a jak się spotkałyśmy w Warszawie na przymiarkach, dokonała tylko drobnych poprawek i korekt.

Wielki finał wyborów Miss Ziemi odbędzie się 11 listopada w stolicy Filipin Manili.Basia Tatara / Fot. Express Ilustrowany

- Znajomi żartują, bym uważała na tajemnicze wirusy - śmieje się Miss. - A tak na poważnie, to mam nadzieję, że te wybory będą kolejną wspaniałą przygodą w moim życiu. Chcę wypaść jak najlepiej, by międzynarodowa widownia zainteresowała się naszym krajem.


***
Wczoraj w klubie Cabaret, przy ul. Tuwima, Basia Tatara zaprezentowała stroje, w jakich będzie występować na Filipinach. Towarzyszyły jej inne finalistki wyborów Miss Polonia 2007, które wcieliły się w role modelek.
Dziś Miss spakuje ostatnią walizkę, by jutro przed godziną 7 rano wystartować z Warszawy samolotem do Amsterdamu, a następnie do Manili. Uroczysta gala z wyborów Miss Ziemi ma być transmitowana przez Polską Telewizję.

Natomiast kolejne wybory Miss Universe, w których Basia Tatara będzie reprezentowała Polskę odbędą się wiosną w Wietnamie.

Tomasz Jabłoński
-
Express Ilustrowany

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Fascynujące.. :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.