Facebook Google+ Twitter

Miss Polski na wózku 2014 polską ambasadorką biegu Wings For Life World Run

Julia Torla ze Stalowej Woli, Miss Polski na wózku 2014, została kolejną polską ambasadorką biegu Wings For Life World Run. Impreza odbędzie się 3 maja 2015 roku w 35 miastach, położonych na sześciu kontynentach.

 / Fot. Sebastian Wolny Polskapresse"Bardzo się cieszę, że otrzymałam możliwość aktywnego promowania idei Wings For Life World Run. Inicjatywa jest mi szczególnie bliska. Ten niesamowity bieg pozwoli w jeszcze większym stopniu zwrócić uwagę na poważny problem urazów rdzenia, a uiszczone przez biegaczy opłaty startowe zostaną w całości przekazane na poszukiwanie metody leczenia. To osobom na wózkach daje nadzieję na poruszanie się o własnych siłach - mówi Julia Torla, która w wypadku samochodowym dwa lata temu doznała urazu rdzenia kręgowego i od tego czasu porusza się na wózku.

Druga edycja Wings For Life World Run odbędzie się 3 maja 2015 roku w 35 miastach, położonych na sześciu kontynentach. Rodzima edycja biegu rozpocznie się w Poznaniu. W wydarzeniu mogą wziąć udział także osoby poruszające się na wózku. Jest tylko jeden warunek: musi to być wózek do użytku codziennego.

Zobacz także: Street Pole Dance. Dziewczyny z Łodzi tańczą...na znakach drogowych (wideo)

II edycja Wings For Life World Run rozpocznie się o tej samej godzinie na całym świecie. Warto podkreślić, że nie ma mety. Trzydzieści minut po starcie zawodników, na trasę wjeżdża samochód pościgowy, który z czasem i przebytą odległością zwiększa swoją prędkość, stając się ruchomą metą wyścigu. Auto wyposażone jest w elektroniczne czujniki, dzięki którym w momencie mijania zawodników rejestruje on dane z ich czipów.

W pierwszej edycji Wings For Life World Run wzięło udział ponad 35 tysięcy osób, które wspólnie przebiegły prawie 531 tysięcy kilometrów.

źródło:AIP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.