Facebook Google+ Twitter

Miss Świata 2013 z Filipin. 23-latka najpiękniejszą kobietą świata!

Tegorocznym wyborom towarzyszyły silne i głośne protesty muzułmańskich radykałów - w Indonezji i na całym świecie. Uczestniczek konkursu strzegły z tego względu uzbrojone po zęby siły policyjne.

 / Fot. Wikimedia CommonsTegoroczną najpiękniejszą kobietę świata, została 23-letnia studentka Megan Young z Filipin. Studiuje na wydziale reżyserii filmowej. Konkurs Miss Świata 2013 odbył się na indonezyjskiej wyspie Bali. Brały w nim udział piękności ze 129 krajów, w tym z Polski.

Zobacz zdjęcia (12) - Miss Świata 2013, Megan Young z Filipin (Foto: PAP/EPA/MADE NAGI) - najpiękniejsza kobieta świata.

Zobacz, jak wygląda 23-latka Miss Chin - najpiękniejsza kobieta świata 2012 (Foto AFP) - RMF24.

Drugie miejsce zdobyła Francuzka - Marine Lorphelin, a trzecie - Naa Okailey z Ghany. Megan Young przejęła koronę najpiękniejszej kobiety świata, od Miss Chin - Wen Xiayu. Na zdjęciu w artykule plik - Miss World 2008 - Rosjanka Ksenia Sukhinova, Johanesburg, RPA - Wikipedia.

Reprezentantka Polski z Krynicy Zdroju, Miss Polski 2012, 22-latka Katarzyna Krzeszowska - nie została zakwalifikowana do ścisłego finału kandydatek Miss Świata 2013.

Uroczystą imprezę z wyborów Miss Świata 2013, w transmisji telewizyjnej, oglądało 200 milionów widzów na całym świecie. Filipińska zwyciężczyni konkursu piękności, tradycyjnie zmieni miejsce zamieszkania i przeniesie się do Londynu, bo tam mają siedzibę jego organizatorzy. Spędzi bajkowy rok swego panowania, oparty głównie na odwiedzaniu miejsc w wielkim świecie, gdzie prowadzona jest działalność dobroczynna i na zwiedzaniu świata.

Edycji konkursu Miss Świata 2013, towarzyszyły głośne i miejscami groźne, protesty muzułmańskich radykałów - w Indonezji i na całym świecie. Wyrażali swoje silne oburzenie i nazywali uczestniczki konkursu prostytutkami. Protesty szalejących muzułmanów zmusiły organizatorów konkursu do przeniesienia końcowej gali, która miała się odbyć w stolicy kraju Dżakarcie - na oddaloną wyspę Bali. Część południowa Bali stanowi enklawę ślicznej luksusowej turystyki z całego świata.

Bezpieczeństwa uczestniczek konkursu, strzegli uzbrojeni po zęby antyterroryści, z psami policyjnymi. Finalistki, po raz pierwszy w historii imprezy, nie wystąpiły też w trakcie końcowej gali w bikini, lecz w tradycyjnych kostiumach kąpielowych, z dodatkiem szerokiej indonezyjskiej spódnicy, zwanej sarongiem.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.