Facebook Google+ Twitter

Miss Świata z kraju knedlików

Tegoroczna Miss Świata pochodzi z Czech...o tym wie pewnie już pół Polski, a drugie pół dowie się jeszcze w ten weekend. Wybory za nami, Polska już rozsławiona, przyszedł więc czas na chłodną ocenę wyboru i poniekąd widowska...

Miss Czech Tatiana Kucharova Fot. Marek UlatowskiNa wysokości zadania

Pierwszą rzeczą jaka zwróciła moją uwagę w relacji telewizyjnej dwójki, to widok z zewnątrz Sali Kongresowej. Pięknie udekorowane wejście, z czerwonym dywanem, niczym z bajki. W środku było jeszcze lepiej. Kongresowa przypominała nowoczesny obiekt, który mógłby spokojnie ugościć wielkie wydarzenia muzyczne, filmowe i rozrywkowe.

Sama gala prowadzona przez Grażynę Torbicką, Angelę Chow i Tima Vincenta przebiegała sprawnie, ale zabrakło w niej elementów polskości. Kilka zdań po polsku w wykonaniu Torbickiej no i paru członków jury z naszego kraju, to jednak za mało. Zabrakło szczególnie rodzimej muzyki. Albo mamy mało polskich wokalistów i muzyków, albo żaden nie chciał wystąpić przed kilkoma milionami telewidzów (chociaż na szczęście nikomu nie wpadło do głowy zapraszanie Mandaryny czy Dody). Same występy mogę ocenić jako średnie. Zespół Westlife, niegdyś idole nastolatek, występują w zasadzie tylko na takich galach. Zespół Amici pokazał muzykę galowo-sceniczną, czyli w zasadzie coś niekomercyjnego. Któregoś z braci z Bee Gees już nie oglądałem, ale mogę w ciemno powiedzieć, że na pewno był lepszy niż niejaka Doda w Opolu.

Piękno tylko zewnętrzne?

Sama gala przeprowadzona była w tempie iście ekspresowym, co zaowocowało brakiem jednego, ale znaczącego elementu. Mianowicie, w tym roku nie było losowanych pytań do kandydatek, a tylko takie zadawane przez prowadzących (obstawiam, że wcześniej uzgodnione z kandydatkami). Kiedyś można było przynajmniej posłuchać która z dziewcząt coś sobą reprezentuje, a która jest totalnym głąbem z ładną buźką. Przyznam szczerze, że był to mój ulubiony moment całych wyborów, bo w zasadzie piękny zewnętrznie może być prawie każdy, ale wewnętrznie już niekoniecznie. Czyżby jury "przebadało" kandydatki przed wyjściem na scenę? A może uznało, że i tak dla każdej najważniejszy jest "pokój na świecie".

Piękna kobieta czy plastik-lala?

Świeżo koronowana Miss World wzbudza mieszane uczucia. Według mnie uroda Tatiany Kucharovej nie zasługiwała na koronę Miss Świata. Powiedziałem sobie nawet "jeśli ta plastikowa dziewczynka wygra, to nie znam się na kobietach" ...więc chyba się nie znam. Wielbicieli jej urody serdecznie za tę opinię przepraszam, ale chyba każdy przyzna mi rację, że tak nie wygląda tradycyjna osiemnastolatka.

Druga w rywalizacji Ioana Valentina Bolitor z Rumunii zasługiwała według mnie na tytuł nieco bardziej, ale być może w tym roku brunetki nie miały szans (a warto zauważyć, że Miss World została jedyna jasna blondynka w finałowej szóstce).

Polka jak zawsze...

Nasza reprezentantka Marzenia Cieślik, jak niemal każda z naszych kandydatek do korony miss, pozostała w konkursie niedoceniona. A szkoda… prezentowała się o niebo lepiej niż na zdjęciach, przez chwilę nawet jej nie poznałem. Być może zaważyło jej okropne wideo promocyjne, w którym obnażyła swoje problemy z angielskim. Słynne "If aj bikom Mis Łorld Aj Łil not czeńdż" nie mogło wzbudzić niczego oprócz uśmiechu na ustach. Tak czy siak, może za rok?

Podsumować mogę jednym zdaniem - Warszawa dała radę. Dały też radę inne miasta, które ugościły kandydatki z dużym wyczuciem. A przede wszystkim w końcu ktoś "na zewnątrz" powie o naszym kraju inaczej niż o miejscu pełnym korupcji, nietolerancji i zacofania. I dobrze...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Mirnal - co do poprzedniego komentarza. Napisałeś coś w stylu, że nie masz nic przeciwko homoseksualistom, ale już inne masz zdanie na temat marszów. Ok, rozumiem - też nie popieram niektórych żądań homoseksualistów. Ale zapewne podobnie jak i ty, nie robię kontrmarszów, nie rzucam kamieniami ani wyzwiskami. A to pokazują własnie światowe i polskie media - kilka osób staje się obrazem naszego narodu. Napewno słyszałeś o ostatnim zachowaniu pseudokibiców przeciwko piłkarzom Pogoni Szczecin (słynne rzucanie bananami) - kilku głupków wyrobiło kolejną złą opinię na temat polskich kibiców, więc jeśli podchwyciłyby to jakieś zagraniczne media (w sumie wątpię, ale jednak mogło się to zdarzyć) wtedy Polacy zostaliby uznani za rasistów (zresztą...nie po raz pierwszy). Ale wiem, że nie raz mowiono np. w BBC World, Deutsche Welle, czy ARD o tym jak Młodzież Wszechpolska zachowuje się wobec marszów homoseksualistów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co drugi Polak? Tak sądzisz po Twojej rodzinie, znajomych, kolegach? Należałoby opracować ankietę z kilkunastoma logicznymi a jednoznacznymi pytaniami i dać do wypełnienia wśród znajomych. I na tej podstawie ocenić fobizm Polaków. A najlepiej - gdyby to uczyniła jakaś gazeta albo... W24. Teraz nie pamiętam pytań, ale kiedy podawano takie ankiety (ale zachodnie), to pytania budziły we mnie obawy. Może były nie najlepiej przełumaczone. Ciekawe ile % rasistów jest w USA (nie działaczy, ale normalnych ludzi, którym danego dnia facet o kolorze skóry x spaprze robotę lub da paskuda zupę w barze)?
Jedno - co człowiek powie w złości, drugie - co zrobi na złość innemu człowiekowi (o innym kolorze skóry), ale pod warunkiem, że nie uczyniłby tego, gdyby ów miał ten sam kolor...
Co znaczy - czy my jesteśmy tolerancyjni? Kto? Ja, moja mama, rodzina? Koledzy z pracy? Daj przykład (jakiś problem) na nietolerancję, to Ci powiem, czy i ilu takich znam. Równie dobrze można zapytać, czy jesteśmy mądrzy albo głupi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

O matko...Mirnal. Ty uważasz ze my jestesmy tolerancyjni (polacy)??? Co drugi polak to rasista, homofob, albo jeszcze inny człowieeczek, który uważa ze jest najlepszy a jego rasa rządzi ... Tak nie powinno być !!!.A tak "by the way" to wszystkie "Misski" wygądają na plastiki, a ten artykół bardzo fajny. Gratulacje

Komentarz został ukrytyrozwiń

*Polska jest oceniana jako kraj totalnie ksenofobiczny, stąd odbierani jsteśmy jako nietolerancyjni.* - zgadzamsię z tą opinią, choć nie zawsze rozumiem. Już mądrzejsi ode mnie pisali - Polską ksenofobię odbierają na świecie także dlatego, że np. wielu ludzi (również niżej podpisany) nie mają nic do homoseksualistów, ale mają nieco inne zdanie na temat ich parad, żądań i planów, a okazuje się, że w UE nie jest to modna postawa. Każdy tolerancyjny jak Mirnal (proszę udowodnić mi nietolerancję) jest zaliczny w staystyce do nietolerancyjnych. I w świat idzie taka informacja. Nieprawdziwa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak uważasz :) Tak jak napisałem - szanuję odmienne zdanie ;) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

"[..] jury powinno ocenić to co widziało na gali" - i oceniło, i na szczęście... dobrze :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już piszę :) Polska jest oceniana jako kraj totalnie ksenofobiczny, stąd odbierani jsteśmy jako nietolerancyjni. Przypominam, że ostatnio Polska była ostro krytykowana za granicą np. za homofobię co również wlicza się do nietolerancji. A końcówka "I dobrze" mówiła o tym, że Polska ma coś do pokazania, coś pozytywnego i wreszcie ktoś inny niż sami Polacy może to zauważyć.

A Tatana rzeczywiście - na zdjęciach jest o wiele ładniejsza, co moim zdaniem nie zmienia faktu, że jury powinno ocenić to co widziało na gali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli ta Tatana to fajna Knedliczka?
-A przede wszystkim w końcu ktoś "na zewnątrz" powie o naszym kraju inaczej niż o miejscu pełnym korupcji, nietolerancji i zacofania. I dobrze...* - co Autor miał na myśli (nietolerancja, bo inne zgadzam się)?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miałem okazję podziwiać część dziewczyn na żywo, w bikini na dodatek. Wszystko działo się w Parku Wodnym (Kraków). I przyznam rację - dopiero w takiej sytuacji można docenić faktyczną urodę. Np. Czeszka na gali była zbytnio umalowana, przez co zatraciła swoją 'osobowość'. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na plastik-lalkę to ją "zrobili" organizatorzy... Dziewczyna lepiej wygląda w oryginale, ale wszelkie pokazy mają to do siebie, że organizatorzy wszystko przejaskrawiają, więc wychodzi to, co wychodzi - tu szczególnie przesadzili z makijażem i całą tą "tapeterią". Co do urody naszej reprezentantki, to "utonęła" wśród wielu jej podobnych - jury zawsze szuka ciekawej inności. Ze swej strony uważam, że nie doceniono urody Hinduski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.