Facebook Google+ Twitter

Misterium męki pańskiej w Klasztornej Górce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-28 18:38

Ponad stu mieszkańców parafii Najświętszej Marii Panny Niepokalanie Poczętej w Górce Klasztornej wystawiło misterium męki pańskiej. Każdego roku, do tego najstarszego w Polsce sanktuarium maryjnego, koło Łobrzenicy, przybywają tysiące wiernych.

Akcja Misterium Męki Pańskiej rozgrywała się blisko studzienki, gdzie w XI w. ukazała się pasterzowi Matka Boża, co rozpoczęło historię sanktuarium. Przy dzwonnicy usytuowano pałac Piłata, dalej pałac Heroda, Sanhedryn i siedzibę Kajfasza. Golgotę umieszczono obok cmentarza parafialnego, przy którym znajdują się krzyże.

Scenariusz przedstawienia, wystawianego od ponad 25 lat, jest oparty na ewangeliach oraz książce Romana Brandstaettera zatytułowanej ,,Jezus z Nazaretu". Pomysłodawcą odegrania misterium był ks. Jan Czekała, który był reżyserem przedstawienia pasyjnego.

Ma ono także na celu upamiętnienie pomordowanych, w obozie, który w czasie II wojny światowej istniał na terenie sanktuarium, wiernych, księży i zakonników.

Tegoroczne przedstawienia odbędą się jeszcze trzykrotnie - 4, 5 i 18 kwietnia.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ewa Smieszek
  • Ewa Smieszek
  • 17.03.2011 11:36

Jak co roku w Górce Klasztornej odbędzie sie Misterium Męki Pańskiej,jak wobec wszech wiadomo aktorzy odgrywajacy poszczególne postacie wybrani są z ogołu wiernych z naszej okolicy.By zaś przedstawienie wypadło możliwie ,jak najwiarygodniej wierni wybierani sa pod kątem ich prawdziwych cech charakteru pasujących do odgrywanych postaci.Najbardziej wiarygodnie wypada postać Judasza w wykonanie pana Fąsa z Walentynowa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.