Facebook Google+ Twitter

Mistery w Oborze

  • Źródło: Głos Wielkopolski
  • Data dodania: 2007-10-08 12:54

Na pierwszej stronie jutrzejszej Gazety lokalny sukces. Staraniem dyrektora Ośrodka Kultury Leśnej Benedykta Roźmiarka odrestaurowano w Gołuchowie kolejne obiekty budowane w połowie XIX wieku przez Jana i Izabellę Działyńskich. W Oborze dyrektor otrzymał tytuł Mistera Budownictwa Południowej Wielkopolski 2006 dla odnowionej w ubiegłym roku Owczarni.

Na pierwszej stronie jutrzejszej Gazety lokalny sukces. Staraniem dyrektora Ośrodka Kultury Leśnej Benedykta Roźmiarka odrestaurowano w Gołuchowie kolejne obiekty budowane w połowie XIX wieku przez Jana i Izabellę Działyńskich. / Fot. Głos Wielkopolski- To wyróżnienie dla Lasów Państwowych jako mecenasa kultury - cieszy się dyrektor.

Na trzeciej stronie poruszamy ekologiczny problem Pleszewa. Nasze miasto dusi się własnymi śmieciami. Wysypisko w Dobrej Nadziei jest prawie pełne, a surowców wtórnych się tam nie odzyskuje. Na nowe wysypisko nie ma widoku. Radny Tadeusz Żychlewicz proponuje powrót do papierowych torebek.

W Gołuchowie minęło 30 lat zagrody żubrów. Z tej okazji w artykule ,,Ojciec wziął syna na rogi" materiał z opiekunem żubrów Hieronimem Ciesielskim w roli głównej. Kontynuujemy coraz bardziej emocjonujący plebiscyt na Supersołtysa. Zygmunt Stasik z Bielaw ściga się z Edmundem Stasiakiem z Krzywosądowa. Zagraża im obu Roman Michalak z Nowego Światu - tak wygląda ścisła czołówka rankingu. Do poczytania materiały o modzie na jesień i zimę oraz pasje pleszewian. Nie zabrakło również tematów przedwyborczych z obietnicami różnych ugrupowań w tle.
M.K.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.