Facebook Google+ Twitter

Mistrz i... Joanna na bydgoskim Jazz Festival

10. bydgoski Jazz Festival zakończy się tradycyjnie 1 listopada Jazzowymi Zaduszkami, podczas których artyści będą wspominać muzyków, którzy już odeszli.

Kułakowski i Knitter wystąpią już jutro. / Fot. ze zbiorów Eljazz ClubTego wieczoru na scenie Teatru Polskiego wystąpi Leszek Kułakowski Trio i Joanna Knitter.

Kułakowski, określany jako wizjoner jazzu, guru tak zwanego trzeciego nurtu, czyli połączenia muzyki współczesnej i jazzu. Skomponował ponad 150 utworów nie tylko dla zespołów jazzowych i wokalistów, ale także dla big bandów oraz orkiestr symfonicznych. Połączenie talentu, inteligencji, uporu i twórczej pracy zaprowadziła Kułakowskiego do elity polskich muzyków. Jest on również pedagogiem i wspaniałym pianistą. Od 1996 roku prowadzi Komeda Jazz Festiwal, którego jest pomysłodawcą i inspiratorem.

Trio Kułakowskiego zagra, a Joanna Knitter zaśpiewa. Ta młoda piosenkarka jazzowa i bluesowa ma na swoim koncie wiele wyróżnień i nagród. Na co dzień występuje w kilku zespołach. Słuchacze chwalą Knitter za lekkość w śpiewaniu i ciekawą barwę głosu.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.