Facebook Google+ Twitter

"Mistrz i Małgorzata", "Żyd", "Krzyk słonia" - Teatr Rampa w nowym sezonie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-09-05 17:53

Teatr Rampa rozpoczyna nowy sezon 2012/2013 z nową energią, nowymi pomysłami na spektakle i śmiałymi planami. Mamy nadzieję, że tak jak w roku poprzednim, różnorodność repertuaru proponowana na trzech scenach – Dużej, Kameralnej i Mrowisku mile zaskoczymy naszych stałych bywalców i być może przyciągnie nowe osoby, które nigdy „nie miały po drodze” do teatru i to nie z racji odległości.

 / Fot. Teatr RampaRozpoczynamy spektaklami na Scenie Kameralnej, przypominając Państwu jej ubiegłoroczne premiery. Na pierwsze powakacyjne uderzenie proponujemy rewelacyjny spektakl muzyczny „Monsters. Pieśni morderczyń” w reżyserii Roberta Talarczyka, stworzony na podstawie historii legendarnych morderczyń: Belle Gunnes, Aileen Wuornos, Brendy Spencer
oraz wielu innych, które stały się ikonami kultury masowej.

Cztery znakomite aktorki wcielają się w postaci słynnych zabójczyń a towarzyszą im pieśni napisane przez Nicka Cave'a, Toma Waitsa i Boba Geldofa. W przedstawieniu usłyszą Państwo również piosenki skomponowane przez Renatę Przemyk - jedną z najwybitniejszych osobowości polskiej sceny muzycznej.

Równie gorąco polecamy najnowszą premierę tej sceny - tragikomedię „Żyd” Artura Pałygi w reż. Witolda Mazurkiewicza z muzyką Mariusza Bogdanowicza.
Rzecz o konflikcie w szkole, której Dyrektor chce zaprosić z wizytą dawnego mieszkańca miejscowości – Mojżesza Wassersteina, który ma uratować szkołę z finansowej zapaści. W pokoju nauczycielskim wybucha gorąca dyskusja, w której przewija się skomplikowana przeszłość polsko-żydowska oraz współczesne stereotypy na temat Żydów, rodzące zabawne dylematy. Jak przywitać Żyda? Czy podać mu rękę czy nie? A może zaintonować pieśń? Ale jaką? Co je Żyd? Czy można serwować Żydowi „karpia po żydowsku”, a może bigos? Czy mówi się „Żyd” czy „Judejczyk”? Mamy nadzieję, że u progu roku szkolnego to przedstawienie zachęci nauczycieli i uczniów do dyskusji o przygotowaniu szkoły i nauczycieli do społecznej strony edukacji.

Fanom swingu i jazzu polecamy spektakl muzyczny „Być jak Frank Sinatra” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza z piosenkami w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego. Aktorom po mistrzowsku interpretującym piosenki Sinatry towarzyszą grający „na żywo” znakomici muzycy jazzowych – m.in. Mariusz Bogdanowicz (kontrabas) i Włodzimierz Nahorny na zmianę z Bogdanem Hołownią (fortepian). Scena Kameralna zaprasza na sprawdzoną już propozycję dla najmłodszych widzów – pełną znanych piosenek dla dzieci „Wielką wyprawę” w reż. Piotra Furmana z udziałem aktorów Teatru Rampa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.