Facebook Google+ Twitter

"Mistrz mowy polskiej" po raz dziewiąty

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-07 22:50

Celem konkursu jest promowanie osób mówiących poprawną i piękną polszczyzną. Jury, spośród ludzi pióra, ekranu, nauki, mediów i polityki, wybiera tych, którzy zasługują na miano mistrzów mowy polskiej.

Wśród laureatów konkursu jest wielu dziennikarzy, między innymi: Bohdan Tomaszewski, Tadeusz Sznuk, Andrzej Matul, Zbigniew Krajewski, Marta Kielczyk i Małgorzata Tułowiecka.

Do 15 maja można nadsyłać kandydatury tych osób, które mówią piękną i poprawną polszczyzną. Tytuły przyznają eksperci, ale nie tylko, bo co roku sumą głosów wysłanych za pośrednictwem SMS-ów, internetu i poczty wyłaniany jest Mistrz Mowy Polskiej Vox Populi.

Wśród zgłoszonych do tej pory kandydatów do tegorocznego tytułu znaleźli się, między innymi aktorzy: Nina Andrycz, Anna Nehrebecka, Laura Łącz, Jerzy Trela i Olgierd Łukaszewicz oraz dziennikarze: Grzegorz Miecugow, Wojciech Reszczyński, Jerzy Sosnowski i Michał Chaciński.

W czerwcu poznamy nominowanych, zaś samych Mistrzów Mowy Polskiej - 21 września na uroczystej gali w Operze Nowej w Bydgoszczy.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czy każdy może nadesłać kandydaturę a jeśli tak to gdzie, na jaki adres, choćby mejlowy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.