145789 miejsce

Mistrz Niemiec na kolanach, Robben zalicza świetny debiut!

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2009-08-29 22:51

Bayern Monachium w 4. kolejce Bundesligi w końcu sięgnął po komplet punktów wygrywając spotkanie z aktualnie panującym mistrzem Niemiec VFL Wolfsburg

/ Fot. LogoDzisiejszy mecz miał być odskocznią od słabszej formy wicemistrzów Niemiec i rzeczywiście tak było. Bawarczycy do spotkania przystąpili bardzo skoncentrowani co było widać już od samego początku, kiedy to nieustannie nadawali tempo gry, ale dopiero w 27. minucie Mario Gomez - sprowadzony z drużyny Stuttgartu za ok. 30 milionów - dał upragnione prowadzenie Bayernowi.
Wolfsburg próbował się odgryzać lecz grający w zastępstwie na bramce za Michaela Rensinga - Hans-Jörg Butt nie dał sobie wbić bramki doskonale parując groźne strzały przeciwników.

Po zmianie stron delegowany do gry za Altintopa został nowy nabytek Bayernu - Arjen Robben, który podpisał 4-letni kontrakt dzień wcześniej, w drugiej połowie na boisku pojawił się również Franck Ribéry. Robben na swoją bramkę nie musiał długo czekać, 23 minuty po wejściu na boisko zdobył pierwszego gola w barwach nowego klubu i podwyższył prowadzenie na 2:0, warto dodać, że przy bramce asystował właśnie Ribéry.

Mimo prowadzenia Bayern wciąż atakował czego efektem była trzecia bramka, którą zdobył nie kto inny jak Robben, a asystował znów Francuz Ribéry. Do końca meczu wynik się już nie zmienił, Bayern w końcu przełamał się i wygrał spotkanie na "szczycie".

Za bardzo udany transfer może być uznany Robben, w tym meczu strzelił dwie bramki i pokazał, że współpraca razem z Ribérym z pewnością przyniesie dużo korzyści wicemistrzom Niemiec, a przy dobrych wiatrach i w Lidze Mistrzów mogą poważnie namieszać.