Facebook Google+ Twitter

Mistrz o mistrzu: spotkanie z Marcinem Najmanem w Bonarce

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-07-07 13:55

Marcin „El Testosteron” Najman, były bokser i zawodnik mieszanych sztuk walki, zjawi się 9 lipca w Empiku w Bonarce, by opowiedzieć o swej przyjaźni z legendą polskiego boksu, Jerzym Kulejem.

Marcin Najman wydaje się do tego właściwą osobą na właściwym miejscu. Był przecież wychowankiem Kuleja i to bezpośrednio u niego pobierał nauki przed swymi kolejnymi starciami w zawodowym ringu. Decyzja polskiego medalisty o tym, by podjąć się trudu pracy z Najmanem była zaskoczeniem dla wielu ekspertów. Do dziś tajemnicą pozostaje, co słynny pięściarz dostrzegł w młodym zawodniku i dlaczego zdecydował się go trenować – choć od lat nie zajmował się szkoleniem adeptów walk bokserskich.
Odpowiedzi na to – i na wiele innych pytań związanych z legendą Kuleja, a także dotyczących świata polskiego boksu – należy poszukać w książce autorstwa Marcina Najmana „Jerzy Kulej. Mój mistrz”. Osnuta wokół niezwykłej relacji mentora i ucznia, bokserów dwóch różnych pokoleń, mężczyzn o dwóch różnych charakterach. W opowieści Najmana dwukrotny złoty medalista olimpijski jawi się nie tylko jako wybitny sportowiec, ale również jako przyjazny człowiek, niepozbawiony jednakże także ludzkich słabości.
O tej przyjaźni, ale również o procesie powstawania książki posłuchać będzie można już w najbliższą środę, 9 lipca o godzinie 18.00 w salonie Empik w krakowskim centrum handlowym Bonarka City Center.
To pierwsze z trzech lipcowych spotkań zaplanowanych w Bonarce. Niedługo po spotkaniu z bokserem, klienci staną przed szansą wysłuchania fascynującej opowieści Piotra Tomzy, który przebył niezwykłą podróż po Afryce - głównie rowerem. A 18 lipca Empik w Bonarce gościć będzie znaną kulinarną gwiazdę, Magdę Gessler.
(Przemysław Zieliński)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.