Facebook Google+ Twitter

Mistrz olimpijski Tomasz Majewski spotkał się z młodzieżą

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-12-01 14:21

3 grudnia odbyło się w Szczyrku spotkanie ze złotym medalistą olimpijskim w pchnięciu kulą - Tomaszem Majewskim. Poprzednio prelegentami byli Janusz Rokicki i Marian Kasprzyk.

Tomasz Majewski / Fot. Patryk Korzeniecki/Wikipedia/domena publiczna3 grudnia 2012 r. odbyło się w Szczyrku spotkanie ze złotym medalistą olimpijskim w pchnięciu kulą - Tomaszem Majewskim.

To już trzecie spotkanie w tym roku z mistrzami olimpijskimi. Organizowane są one przez ks. Jana Byrta z Parafii Ewangelickiej w Szczyrku i odbywają się pod hasłem "Bóg, wiara, rodzina, sport - czym dla mnie jest?". We wrześniu w spotkaniu z młodzieżą i trenerami wziął udział Janusz Rokicki z Cieszyna. W drugim spotkaniu uczestniczył Marian Kasprzyk z Bielska Białej. Każdy z nich stwierdził, że bez konkretnego celu i dążenia do niego poprzez ciężką pracę nie jest możliwe osiągnięcie sukcesu.

Tomasz Majewski pochodzi z niewielkiej miejscowości położonej 80 km od Warszawy, ale to wcale nie przeszkodziło mu w zdobyciu dwóch złotych medali olimpijskich. Jak wspominał na spotkaniu z młodzieżą, swoją przygodę ze sportem rozpoczął mając 15 lat. I chociaż wiele pracy go czekało to było warto.

Jak to osiągnąć? Jak dojść na szczyt? Trzeba uwierzyć w siebie i w Bożą opiekę. Duże znaczenie ma również wsparcie rodziny i przyjaciół. Sport daje, poza dobrą formą fizyczną, wiele satysfakcji.

Osiągnięcie złotego medalu Olimpijskiego nie da się z niczym porównać, szczególnie jak człowiek stoi na najwyższym podium i grają Mazurka Dąbrowskiego, wtedy wszystkie wyrzeczenia i treningi nie mają żadnego znaczenia - powiedział mistrz olimpijski.

Karierę sportowca zamierza Tomasz Majewski zakończyć za 5 lat.  / Fot. ks. Jan Byrt

Spotkanie z mistrzem olimpijskim w Szczyrku odbyło się w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2, oraz w Szkole Mistrzostwa Sportowego sportów zimowych. Młodzież zadawała mnóstwo pytań. Na koniec można było sobie zrobić rownież zdjęcie z zaproszonym gościem.

Parafia Ewangelicka przygotowuje kolejne spotkanie, tym razem z Adamem Małyszem.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.