Mistrz Polski poległ w Warszawie

W ostatnim meczu 21. kolejki Orange Ekstraklasy, rozgrywanym przy Łazienkowskiej, Legia pewnie pokonała Zagłębie Lubin 3:0. Pierwsza połowa była raczej wyrównana i obfitowała w walkę w środku pola . Pierwszą bramkę dla gospodarzy w 21. minucie płaskim strzałem po ziemi zdobył Miroslav Radović.

Kluczowa dla przebiegu spotkania była sytuacja z 68. minuty, kiedy to po ostrym wejściu w nogi Jakuba Rzeźniczaka Sreten Sretenović obejrzał drugą żółtą kartkę. Od tego momentu gra mistrzów Polski siadła, a Legia zaczęła marnować sytuację za sytuacją. Co nie udawało się zawodnikom grającym od początku meczu, udało się rezerwowym. W końcówce, czyli 72. minucie wprowadzony Marcin Burkhardt podwyższył na 2-0. Natomiast w doliczonym czasie gry wynik ustalił Martins Ekwueme.

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 3:0 (1:0)
Bramki: Miroslav Radovic (21), Marcin Burkhardt (86), Martins Ekwueme (90).
Żółte kartki: Jakub Rzeźniczak - Aleksander Ptak, Michał Stasiak, Sreten Sretenovic, Robert Kolendowicz, Mate Lacic.
Czerwona kartka - Sreten Sretenovic (68-za drugą żółtą).
Sędziował: Robert Małek (Zabrze)
Widzów: 8000.

Legia: Jan Mucha - Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak, Tomasz Kiełbowicz (28-Przemysław Wysocki) - Miroslav Radovic, Aleksandar Vukovic, Roger, Piotr Giza (72-Marcin Burkhardt), Edson (77-Martins Ekwueme) - Takesure Chinyama.

Zagłębie: Aleksander Ptak - Vidas Alunderis, Michał Stasiak, Sreten Sretenovic, Mate Lacic - Robert Kolendowicz, Maciej Iwański, Michał Goliński (73-Michał Chałbiński), Dariusz Jackiewicz, Szymon Pawłowski - Piotr Włodarczyk (82-Dawid Plizga).