Mistrz Polski przegrywa z mistrzem Chorwacji

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2010-07-04 20:12

Piłkarze poznańskiego Lecha przegrali pierwsze spotkanie sparingowe na obozie w Austrii. Pogromcami podopiecznych Zielińskiego okazała się drużyna Dinama Zagrzeb.

Początek meczu to absolutna dominacja Dinama. Piłkarze z Zagrzebia raz po raz atakowali bramkę wracającego po kontuzji Jasmina Buricia. Swoją przewagę udokumentowali w 28. min. spotkania, kiedy to rzut wolny na bramkę zamienił Ibanez. Dwie minuty później czerwoną kartkę za uderzenie rywala obejrzał Sławomir Peszko. W jego miejsce na boisku pojawił się Jacek Kiełb.

Druga połowa rozpoczęła się mocnym akcentem ze strony mistrza Chorwacji. W 55. min. w niepotrzebny drybling z Kramariciem wdał się Burić. Napastnik Dinama w dziecinny sposób odebrał piłkę golkiperowi Lecha i umieścił ją w pustej bramce Kolejorza. Bramka kontaktowa padła w 66. min. spotkania. Po faulu Vrsaljko na Kikucie sędzia podyktował rzut karny, który bezbłędnie wykorzystał Bartosz Bosacki. Niestety było to ostatnie trafienie w tym meczu. Lech Poznań przegrał z Dinamem Zagrzeb 2:1.

Lech Poznań: 30. Jasmin Burić - 23. Marcin Kikut (67, 32. Mateusz Możdżeń), 22. Grzegorz Wojtkowiak (46, 3. Ivan Djurdjević), 19. Bartosz Bosacki, 2. Seweryn Gancarczyk (62, 25. Luis Henríquez) - 17. Sławomir Peszko, 21. Dimitrije Injac (46, 15. Kamil Drygas), 6. Tomasz Bandrowski, 7. Jakub Wilk (63, 13. Ján Zápotoka), 10. Siergiej Kriwiec - 18. Artur Wichniarek (46, 26. Tomasz Mikołajczak).

NK Dinamo (Zagrzeb): (I połowa) 1. Tomislav Butina - 3. Luis Ezequiel Ibáñez, 22. Igor Bišćan, 7. Etto, 4. Leonard Mesarić, 10. Sammir, 16. Milan Badelj, 6. Arijan Ademi, 20. Miroslav Slepička, 24. Ilija Sivonjić, 23. Luiz Paulo Hilario Dodo. (II połowa) 12. Filip Lončarić - 7. Etto, 19. Tomislav Barbarić, 13. Dario Šimić, Šime Vrsaljko, 5. Adrian Calello, 8. Ante Tomić, 16. Milan Badelj (77, 15. Mathias Chago), 18. Domagoj Antolić, 9. Andrej Kramarić, 77. Pedro Andrés Morales Flores.

żółte kartki: Burić, Injac - Barbarić.
czerwona kartka: Sławomir Peszko (30. minuta, Lech, za uderzenie rywala).