Facebook Google+ Twitter

Mistrz Polski w hokeju nie zagra w europejskich pucharach

Mistrz Polski w hokeju na lodzie nie zagra w europejskich pucharach. Zagra za to w barażach o prawo gry w I lidze. Tak zadecydował Polski Związek Hokeja na Lodzie.

Która z czterech drużyn wygra baraże? Orlik Opole, Sokoły Toruń, MMKS Nowy Targ, a może GKS Katowice? / Fot. Dawid SerafinAbsurd w polskim hokeju sięgnął szczytu. Mistrz kraju z zeszłego sezonu, jeśli chce obronić tytuł, najpierw będzie musiał wygrać baraże o prawo gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tak zadecydowali związkowi działacze. Zespół z Nowego Targu podczas pierwszych meczów barażowych może mieć jednak problem ze skompletowaniem składu. Wszystko z powodu zgrupowania kadry narodowej, do której powołanie otrzymało aż 18 hokeistów z Podhala.

Wszystko zaczęło się początkiem maja. Zarząd Wojasa Podhale podjął decyzję o zawieszeniu działalności spółki. Decyzja ta nie oznaczała jednak, że Nowy Targ zostanie pozbawiony rozgrywek na najwyższym poziomie. "Zgodnie z treścią porozumienia z 2001 roku, wszelkie prawa do udziału w rozgrywkach PLH przekazuje na rzecz Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego "Podhale" z siedzibą w Nowym Targu, który uzyska ze strony Spółki wszelką pomoc i wsparcie logistyczne, umożliwiające udział w rozgrywkach PLH i PP" - pisał w oświadczeniu zarząd Wojasa.

Do takich zmian nie miał zastrzeżeń Polski Związek Hokeja na Lodzie. Szczególnie, że zawieszona spółka spłacała swoje długi. Także Międzynarodowa Federacja zaakceptowała zmiany, do jakich doszło w Nowym Targu i wyraziła zgodę na udział MMKS-u w europejskich pucharach.Kibice Podhala zastanawiają się jaki los czeka ich klub. Dla mieszkańców Nowego Targu i okolic hokej jest czymś więcej niż tylko sportem. / Fot. Dawid Serafin

Hokejowy związek zmienił jednak swoje zdanie. Zarząd związku zdecydował, że drużyna MMKS-u Podhale musi rozegrać mecze barażowe o prawo gry w I lidze. Powód? Zespół z Nowego Targu według związku nie jest kontynuatorem tradycji Wojasa Podhale. Tak brzmi wersja oficjalna. Nieoficjalnie, kibice Podhale sugerują, że całe zamieszanie z barażami spowodowane jest przez Zbigniewa Fiederowicza, wiceprezydenta Torunia. Fiederowicz jest także wiceprezesem PZHL. Jako wiceprezydent Torunia wspierał on mocno klub TKH Toruń. Hokeiści, którzy mieli być czarnym koniem rozgrywek zawiedli, spadając ostatecznie z ligi. Mogą tam wrócić jednak właśnie za sprawą baraży, do których zgłosili się pod zmienioną nazwą Sokoła Toruń.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.