44000 miejsce

Mistrz Polski, zgodnie z planem

Wisła Kraków w meczu 3 kolejki ekstraklasy nie dała szans GKS Bełchatów, pewnie wygrywając 3:0.

Paweł Brożek (C) z Wisły Kraków i Igor Mrozov (L) z Levadii Tallin. / Fot. PAP/Andrzej GrygielWisła Kraków kontynuuje serię zwycięstw w polskiej ekstraklasie. Tym razem podopieczni trenera Skorży (niegdyś asystenta selekcjonera reprezentacji) rozprawili się z drużyną obecnego asystenta Leo Beenhakkera 3:0.

Sobotnie spotkanie stało na słabym poziomie. Po części było to spowodowane szybko zdobytą bramką dla Wisły i czerwoną kartką dla Wróbla. Bliżsi zdobycia gola byli goście, kiedy w 6 minucie gry wyszli trzech na jednego, jednak pogubili się i z akcji ostatecznie niewiele wyszło.

W 26 minucie wspomniany Wróbel wybijał piłkę z bramki ręką za co otrzymał bezdyskusyjnie czerwoną kartkę. Wisła zaś otrzymała prezent w postaci karnego, którego na bramkę zamienił Arek Głowacki. To zdarzenie praktycznie całkiem ustawiło mecz.

Mistrz Polski poszedł za ciosem i już dwie minuty później zdobył kolejną bramkę. Szczęśliwym strzelcem bramki został Paweł Brożek, który tym samym przełamał się i trafił do siatki po raz pierwszy w tym sezonie (wcześniej asystował w meczach z Levadią Tallin, Ruchem Chorzów, Zagłębiem Lubin, oraz z Grecją, gdy podał piłkę Ludo Obraniakowi).

Przy trzeciej bramce dla Wisły udział mieli Kirm, Łobodziński i na końcu Marcelo. To właśnie brazylijski stoper nie dał szans niepewnemu Sapeli i z bliska zdobył swą drugą bramkę w sezonie.

Kibiców Wisły nie pojawiło się sobotniego wieczora zbyt dużo, zatem obecni na stadionie w Sosnowcu fani Białej Gwiazdy wywiesili transparent z zapytaniem: "Gdzie jesteście kibice sukcesu?"