Facebook Google+ Twitter

Mistrz świata weźmie udział w Tour de Pologne!

Niebawem rusza 72. edycja Tour de Pologne. Już wiemy, że na pewno na starcie stanie mistrz świata - Michał Kwiatkowski.

Sonda

Czy Kwiatkowski wygra Wyścig Dookoła Polski?

 / Fot. Jean Catuffe2 sierpnia kolarze wezmą udział w kolejnej edycji Tour de Pologne. Do tej pory nie wiedzieliśmy, czy Michał Kwiatkowski pojedzie w tej imprezie. Dzisiaj można już z pewnością powiedzieć, że zobaczymy mistrza świata z Polski na starcie.
Przed uczestnikami nie lada wyzwanie - w ciągu 6 dni przejadą ponad tysiąc kilometrów. Start będzie miał miejsce w Warszawie, a zwycięzce poznamy w Krakowie.
- Dla mnie to powrót do Tour de Pologne. W 2012 roku przegrałem z Moreno Moserem, ale wspominam tę edycję z wielką przyjemnością. Jestem mocno związany z Tour de Pologne i jego organizatorami. To jeden z głównych wyścigów w kalendarzu UCI World Tour i daje szansę polskim kolarzom pokazania się na całym świecie - powiedział Kwiatkowski.
Na trasie ujrzymy również świeżo upieczonego wicemistrza Polski - Michała Gołasia. Wystartują również: Paweł Poljański, Maciej Bodnar, Przemysław Niemiec, Maciej Paterski, Marek Rutkiewicz, Bartłomiej Matysiak, Marcin Białobłocki, Tomasz Marczyński, Dariusz Batek, Paweł Bernas, Paweł Franczak, Kamil Gradek, Błażej Janiaczak oraz Kamil Zieliński.Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.