Facebook Google+ Twitter

Mistrz świata weźmie udział w Tour de Pologne!

Niebawem rusza 72. edycja Tour de Pologne. Już wiemy, że na pewno na starcie stanie mistrz świata - Michał Kwiatkowski.

Sonda

Czy Kwiatkowski wygra Wyścig Dookoła Polski?

 / Fot. Jean Catuffe2 sierpnia kolarze wezmą udział w kolejnej edycji Tour de Pologne. Do tej pory nie wiedzieliśmy, czy Michał Kwiatkowski pojedzie w tej imprezie. Dzisiaj można już z pewnością powiedzieć, że zobaczymy mistrza świata z Polski na starcie.
Przed uczestnikami nie lada wyzwanie - w ciągu 6 dni przejadą ponad tysiąc kilometrów. Start będzie miał miejsce w Warszawie, a zwycięzce poznamy w Krakowie.
- Dla mnie to powrót do Tour de Pologne. W 2012 roku przegrałem z Moreno Moserem, ale wspominam tę edycję z wielką przyjemnością. Jestem mocno związany z Tour de Pologne i jego organizatorami. To jeden z głównych wyścigów w kalendarzu UCI World Tour i daje szansę polskim kolarzom pokazania się na całym świecie - powiedział Kwiatkowski.
Na trasie ujrzymy również świeżo upieczonego wicemistrza Polski - Michała Gołasia. Wystartują również: Paweł Poljański, Maciej Bodnar, Przemysław Niemiec, Maciej Paterski, Marek Rutkiewicz, Bartłomiej Matysiak, Marcin Białobłocki, Tomasz Marczyński, Dariusz Batek, Paweł Bernas, Paweł Franczak, Kamil Gradek, Błażej Janiaczak oraz Kamil Zieliński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.