Facebook Google+ Twitter

Mistrz świata zabił żonę. Powiesił się następnego dnia w celi

Mistrz świata federacji WBC wagi lekkiej Edwin Valero popełnił samobójstwo. Valero powiesił się podczas pobytu w areszcie w rodzimej Wenezueli. Pięściarz trafił za kratki po zamordowaniu swojej żony dzień wcześniej.

Valero zjawił się wieczorem 17 kwietnia wraz ze swoja żoną Jennifer w hotelu Intercontinental w miejscowości Valencia, stolicy stanu Carabobo. Według policyjnych doniesień, bokser poinformował rankiem następnego dnia pracowników hotelu o tym, że zamordował swoją partnerkę. Przybyli na miejsce tragedii funkcjonariusze odnaleźli na ciele 24-letniej kobiety trzy rany kłute w okolicach szyi. 28-letni bokser został zatrzymany i osadzony w areszcie, gdzie miał przyznać się do zbrodni. 19 kwietnia o godzinie 1:30 ciało Edwina Valero odkrył przebywający z nim w celi współwięzień. Wenezuelczyk powiesił się używając do tego części swojej garderoby.

Kontrowersyjny mistrz nokautu (27-0, 27 KO) był wcześniej bohaterem wielu skandali. 27 września 2009 roku Valero został aresztowany za napaść na swoją żonę oraz matkę. 25 marca 2010 roku jego żona trafiła do szpitala ze śladami pobicia oraz uszkodzonym płucem. W obu przypadkach pięściarz zaprzeczył oskarżeniom, a kobiety wycofały oskarżenia. Były mistrz świata WBC wagi lekkiej oraz WBA wagi super piórkowej miał w najbliższym czasie udać się na 6-miesięczny odwyk na Kubie, gdzie miał uporać się z nadmierną agresywnością oraz kłopotami z alkoholem i narkotykami

W 2001 roku Valero uległ groźnemu wypadkowi motocyklowemu, na skutek którego odniósł on poważne obrażenia czaszki. Wypadek ten był często powodem odmowy udzielenia pięściarzowi bokserskiej licencji na terenie Stanów Zjednoczonych. Nieoficjalnym powodem tej decyzji, był tatuaż Valero na klatce piersiowej, przedstawiający podobiznę wrogiego Stanom prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza na tle flagi ów kraju. W 2008 uzyskał on licencję stanu Teksas, lecz stoczył tam tylko jeden pojedynek.

Zobacz także:

Brutalny żywot Carlosa Monzona

Źródło:

El Universal

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.