Facebook Google+ Twitter

„Mistrz uczniem” Koziołki Przyprostyńskie realizowały projekt

Zespół wokalno-taneczny Koziołki Przyprostyńskie kierowany przez Gabrielę Kamińską uczestniczył w warsztatach zatytułowanych Mistrz uczniem. Wszystkie założone cele projektu zostały osiągnięte.

"Dzieci na weselu" - przedstawienie muzyczne / Fot. Dorota MichalczakZespół wokalno-taneczny Koziołki Przyprostyńskie kierowany przez Gabrielę Kamińską uczestniczył w warsztatach zatytułowanych Mistrz uczniem. Pierwsza część warsztatów odbyła się w lutym i marcu, część druga rozpoczęła się 3 listopada 2014 roku, zajęcia odbywały się w sali wiejskiej w Przyprostyni.

"Dzieci na weselu" - przedstawienie muzyczne / Fot. Dorota MichalczakGłównym celem programu było ukształtowanie poczucia tożsamości regionalnej uczestników oraz zaszczepienie tolerancji dla odrębności kulturowych. Dzieci wzięły udział w zajęciach folklorystycznych, na których poznały m.in. gwarę, hafty ludowe regionu, a także przyprostyńskie potrawy.

 / Fot. Dorota MichalczakW ramach projektu Mistrz uczniem, na jego zakończenie w dniu 27 listopada w ZCK, zespół zaprezentował przedstawienie muzyczne „Dzieci na weselu”, oraz taniec współczesny. Projekt trwający dziesięć miesięcy, finansowany był przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z udziałem 28 dzieci i mistrzów.

"Dzieci na weselu" - przedstawienie muzyczne / Fot. Dorota Michalczak - Wszystkie założone cele projektu zostały osiągnięte. Jestem dumna z uczniów, że tak pilnie uczestniczyli we wszystkich zajęciach – powiedziała pani Gabriela, która w realizację projektu włożyła całe swoje serce. Projekt został zrealizowany w ramach programu Kolberg 2014.

Zobacz zdjęcia - "Dzieci na weselu" - przedstawienie [Zdjęcia]
„Mistrz uczniem” Projekt zrealizowany przez Koziołki Przyprostyńskie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gratulacje dla pani Gabrieli i znakomitych uczniów za osiągnięty cel projektowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.