Mistrz zostaje w Krakowie. Wisła pokonała Śląsk Wrocław

Wisła Kraków pokonała przed własną publicznością ekipę Śląska Wrocław 2:0 i zdobyła dwunaste mistrzostwo w historii klubu.

Błaszczykowski na trybunie D. / Fot. Fot. Remigiusz SzurekMecz rozegrano w przyjacielskiej atmosferze, można wręcz powiedzieć, że na trybunach panowała rodzinna atmosfera, bo drużyny są ze sobą zaprzyjaźnione.

Mecz rozpoczął się od ataku gości. W 3. minucie gry Janusz Gancarczyk strzelił w poprzeczkę bramki Pawełka. W 13. minucie Małecki podał piłkę Brożkowi i ten próbował przelobować Kaczmarka, jednak bez efektu. Wisła grała jakby nieco uśpiona.

Jednak w 27. minucie gry pokazała, że nie ma zamiaru oddać tytułu. Marek Zieńczuk minął obrońcę Śląska i znakomicie zacentrował do Sobolewskiego, który z odległości 10 metrów posłał piłkę do bramki. 1:0! Śląsk zaatakował groźniej, gdy w 43. minucie po dobrym strzale Ulatowskiego z lewej strony Pawełek sparował piłkę.

W drugiej połowie Wisła pewna swego nie kwapiła się do zmasowanych ataków. Jednak w 68. minucie gospodarze mieli sporo szczęścia, gdy Sebastian Dudek trafił w słupek, będąc oko w oko z bramkarzem Wisły.

Po meczu kibice Wisły wbiegli na murawę by świętować tytuł mistrza kraju. / Fot. Fot. Remigiusz SzurekWiślacy marnowali sytuacje na kolejne gole, jednak w 82 minucie postawili " kropkę nad i ". Do pozostawionej samej sobie futbolówki dopadł Zieńczuk i strzałem po ziemi ustalił rezultat meczu. 2:0! Kilka chwil później opuścił boisko żegnany przez cały stadion oklaskami, był to ostatni mecz Marka Zieńczuka w barwach Wisły. Po sezonie pomocnik przeniesie się do Grecji i będzie bronił barw Skody Xanthi.

Na meczu nie zabrakło ważnych osobistości. Był właściciel klubu Bogusław Cupiał, a na trybunie D pojawił się Jakub Błaszczykowski w koszulce Wisły. Widziano również wielu innych byłych piłkarzy Wisły oraz ludzi z nią związanych.

Już w niedzielę kilka zdjęć z sobotniego meczu.

Wisła Kraków – Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)
Bramki: Radosław Sobolewski (27), Marek Zieńczuk (82)
Żółta kartka - Arkadiusz Głowacki (Wisła)
Sędzia: Hubert Siejewicz
Wisła: Mariusz Pawełek – Peter Singlar, Marcelo, Arkadiusz Głowacki, Piotr Brożek – Wojciech Łobodziński (66. Piotr Ćwielong), Junior Diaz, Radosław Sobolewski, Marek Zieńczuk (83. Tomas Jirsak) – Patryk Małecki, Paweł Brożek (87. Mauro Cantroro).
Trener: Skorża

Śląsk: Wojciech Kaczmarek – Tadeusz Socha, Piotr Celeban, Wojciech Górski, Mariusz Pawelec – Marek Gancarczyk, Sebastian Dudek, Krzysztof Ulatowski, Antoni Łukasiewicz (46. Kamil Biliński), Janusz Gancarczyk – Tomasz Szewczuk.
Trener: Tarasiewicz
Widzów: 15 500