Mistrzem świata Formuły I został Sebastian Vettel

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2010-11-14 15:55

Dzisiaj w Abu Zabi zakończył się ostatni wyścig z cyklu Grand Prix Formuły I. Jako pierwszy linię mety minął Sebastian Vettel (Red Bull Racing). Drugi był Lewis Hamilton na McLarenie, trzeci - Jenson Button. Robert Kubica zajął 5 miejsce.

Sebastian Vettel / Fot. PAP/EPA/JENS BUETTNERMistrzem świata Formuły I za rok 2010 został Niemiec Sebastian Vettel (Red Bull Racing), Hiszpan Fernando Alonso (Ferrari) zajął drugie miejsce, a trzecie (w klasyfikacji generalnej) - Anglik Lewis Hamilton (McLaren).

W ostatnim wyścigu tegorocznych mistrzostw świata rozegranym w Abu Zabi jako pierwszy linię mety przekroczył Sebastian Vettel z zespołu Red Bull Racing. Drugie miejsce zajął Hamilton na McLarenie, trzeci był jego kolega z zespołu Jenson Button.

W klasyfikacji generalnej Robert Kubica z zespołu Renault zajął 8. miejsce. Zespół Red Bull Racing w klasyfikacji zespołowej wygrał cały tegoroczny wyścig FI.