Facebook Google+ Twitter

Mistrzostwa barmanów w kategorii Flair

W Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Barmanów w kategorii Flair. Pokaz barmańskiego kunsztu odbył się w sobotę w ramach XI Międzynarodowych Targów Gastronomiczno-Hotelarskich EuroGastro 2007

Drinki trafiają i do jury i do widzów Fot. Jan KujawskiPolish vodka Fot. Jan KujawskiNa imprezę w sali Gagarina Pałacu Kultury i Nauki oprócz widzów przybyli przedstawiciele Stowarzyszenia Polskich Barmanów, wiceprezes "Wyborowej" S.A. Andrzej Szumowski oraz dziennikarze.

W konkursie wystartowało 10 najlepszych barmanów z całej Polski. W zawodach "wzięła udział" wódka o smaku gruszkowym (najnowszy hit koncernu Wyborowa S.A.)

Stolik jurorów. Fot. Jan KujawskiKażdy z zawodników miał 5 minut na zaprezentowanie umiejętności. Barmani zrobili mistrzowskie show. Żonglerka kilkoma butelkami naraz z dodatkową butelką postawioną na głowie, a w międzyczasie bezszelestne przygotowanie drinka. To tylko mała część ich kunsztu.

Następnie drink trafiał do jury degustacyjnego. Sędziowie w składzie: Anna Kondras (miesięcznik "Świat Alkoholi"), Karol Okrasa, kucharz (Hotel Bristol) oraz Piotr Lorens (Hotel Sobieski) przetestowali wszystkie 10 drinków. Ale uwaga: umiejętności barmanów ocenili bardzo trzeźwo!

1. miejsce oraz główną nagrodę 5 tys. zł zdobył barman Krzysztof Drabik z Bytomia. 2. miejsce oraz 3 tys. zł barman Mariusz Grzesik z Rzeszowa. 3. miejsce oraz 2 tys. zł barman Tomasz Chadryś z Piły.
Na początku atmosfera była trochę drętwa. Konferansjer Krzysztof Skiba prosił widzów, by włączyli się do zabawy. Jury degustacyjne sugerowało komu spośród publiczności podać drinka. Nagradzano w ten sposób najaktywniejszych, najweselszych. Atmosfera szybko się więc ociepliła...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W ten sposób niweluję niesprawiedliwego minusa, a poza tym warto:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.