Facebook Google+ Twitter

Mistrzostwa Europy 2009 w siatkówce

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-08-08 16:20

Wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa Europy w siatkówce. Polacy na tych zawodach zdobyli w sumie szesnaście medali. Może w tym roku naszym zawodnikom uda się powiększyć ten dorobek...

 / Fot. Katarzyna ŁukasikNaszym kadrowiczom szykuje się wyjazd do Turcji, gdzie we wrześniu rozegrana zostanie faza grupowa. W Istambule zmierzymy się z Niemcami, Francją i Turcją. Według tabeli rankingu siatkarzy możemy spać spokojnie, nasza reprezentacja plasuje się na siódmym miejscu, a grupowi rywale są daleko w tyle.

To nie koniec siatkarskiego święta. Wrzesień umilą nam również nasze panie, które swoją fazę grupową rozpoczną zaraz po kolegach, 25-27 września na terenie naszego kraju. Siatkarki mają w grupie Holandię, Hiszpanię oraz Chorwację. Grę naszych zawodniczek będziemy mogli podziwiać na parkiecie nowej, największej hali w Łodzi, która pomieści ok. 14 tysięcy fanów tego sportu.

 / Fot. Katarzyna ŁukasikSiatkówka to dyscyplina, w której nie trudno o kontuzję, te niestety nie ominęły naszych zawodników. Na mistrzostwa Europy nasze reprezentacje pojadą w osłabionych składach. Podczas pechowego, lecz zwycięskiego, meczu z Bułgarią Sebastian Świderski doznał poważnego urazu ścięgna Achillesa. W walce z najlepszymi drużynami naszego kontynentu kontuzje wyeliminowały Mariusza Wlazłego i Michała Winiarskiego. Nasze siatkarki będą walczyć z przeciwniczkami bez Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty, która podzieliła los przyjmującego i atakującego "Świdra". Nie zagra również Małgorzata Glinka. Z kadry odeszła Dorota Świeniewicz, najbardziej utytułowana zawodniczka, uznana za najlepszą siatkarkę w 2005 r. Jest to ogromna strata, podopieczne Jerzego Matlaka będą musiały poradzić sobie bez podstawowych siatkarek.

Reprezentacja mężczyzn i kobiet stanie przed trudną próbą, nie zapominajmy jednak słów H. J. Wagnera: "Wiara w zwycięstwo źródłem sukcesu". Pozostaje mieć tylko nadzieję, że tej wiary nie zabraknie zawodnikom oraz sztabowi szkoleniowemu drużyn, bo na wsparciu kibiców mogą polegać zawsze.

 / Fot. Katarzyna Łukasik / Fot. Katarzyna Łukasik / Fot. Katarzyna Łukasik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.