Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3276 miejsce

Mistrzostwa Europy Judo w Warszawie

Już od jutra rozpoczynają się na warszawskim Torwarze Mistrzostwa Europy Judo kobiet i mężczyzn

Judo to widowiskowa dyscyplina sportowa - szlachetna sztuka walki, mająca w Polsce duże tradycje oraz wiele osiągnięć reprezentantów na arenach międzynarodowych.

Warto wspomnieć, że na warszawskich matach "tatami" tytułów mistrzowskich będzie broniła drużyna polskich zawodniczek, a drużyna zawodników postara się o zachowanie co najmniej medali brązowych zdobytych przed rokiem w Kazaniu (Rosja).

Oprócz niewątpliwej atrakcji w postaci obserwowania walk i dopingowania polskim reprezentantom, można będzie zobaczyć w akcji całą europejską czołówkę z najlepszym obecnie judoką na świecie Teddy Rinerem z Francji ... czarnoskórym olbrzymem, mierzącym 2 m i ważącym 131 kg. ... dwukrotnym mistrzem olimpijskim, 8 - krotnym mistrzem świata i 5 - krotnym mistrzem europy.

Aby móc oglądać walki ze zrozumieniem warto wiedzieć, że w judo najwyżej ocenia się akcje wykonane z dużą precyzją, a więc rzuty z upadkiem na plecy przy dużej amplitudzie ruchu lub doskonale skoordynowane i zsynchronizowane, inaczej mówiąc bardzo widowiskowe oraz akcje w parterze kończące się unieruchomieniem przeciwnika lub jego poddaniem (dźwignie na staw łokciowy lub duszenia).

Wiele elementów technicznych stosowanych obecnie w popularnym MMA wzięło swój początek właśnie w judo, choć judo nie charakteryzuje się dużą brutalnością i kładzie nacisk na poszanowanie przeciwnika oraz zasady fair play.

Do niniejszego artykułu zostały dołączone filmy promujące mistrzostwa Europy w Warszawie oraz pokaz najlepszych akcji w zawodach rangi światowej 2016 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.