Mistrzostwa Europy Siatkarek: Grupa F

Mistrzostwa Europy rozgrywane są pełną parą. Najwięcej emocji budzą oczywiście mecze naszych "złotek" w Łodzi, ale nie zapominajmy, że w Katowicach także trwa sportowa rywalizacja.

Mimo że na Śląsku nie gra reprezentacja Polski to zainteresowanie i tak jest bardzo duże. Katowicki "Spodek" stał się sercem zmagań siatkarskich fazy grupowej, którą rozgrywają drużyny z grupy F: Włochy, Serbia, Czechy, Niemcy, Turcja i Azerbejdżan.

A wszystko zaczęło się we wtorek, 29 września o godzinie 15. Inauguracyjne spotkanie było pełne emocji, a pojedynek pomiędzy reprezentacjami Włoch i Azerbejdżanu mógł się podobać. W pierwszych dwóch setach był wyrównany, ale obronną ręką wyszły z gry Włoszki. Natomiast trzeci set to była tylko formalność i reprezentantki Włoch pewnie zwyciężyły 3:0.
Włochy - Azerbejdżan 3:0 (29:27, 25:23, 25:13)

O 17.30 miało miejsce drugie spotkanie pierwszego dnia Mistrzostw. Reprezentantki Niemiec zmierzyły się z Czeszkami i mimo wyrównanego pojedynku zapewniły sobie 2 punkty, wygrywając 3:0.
Niemcy - Czechy 3:0 (28:26, 25:12, 25:15)

W ostatnim meczu inauguracyjnego dnia ME, o godzinie 20 zmierzyły się drużyny Turcji i Serbii.
Był to jedyny z trzech wtorkowych meczów rozegranych w Spodku, który nie zakończył się wynikiem 3:0 co miało wpływ na większe emocje dostarczone kibicom. Mimo tego, że reprezentantki Serbii wygrały pierwszego seta to inicjatywę przejęły Turczynki i zdeklasowały rywalki w pozostałych setach.
Turcja - Serbia 3:1 (24:26, 25:16, 25:23, 25:19)

30 września, drugiego dnia mistrzostw miał miejsce mecz pomiędzy Włoszkami i Czeszkami.
Włoszki bezproblemowo pokonały reprezentantki Czech 3:0 i broniące tytułu nadal zostają niepokonane.
Włochy - Czechy 3:0 (25:16, 25:20, 25:23)

Dopiero w drugim środowym meczu emocje rosły, podobnie jak i tempo rozgrywek.
W tym meczu zawodniczki obu drużyn potrzebowały aż pięciu setów, aby rozstrzygnąć komu mają być przyznane punkty. Mecz był wyrównany, ale czwarty set został zdominowany przez Niemki, podobnie jak tie-break.
Niemcy - Serbia 3:2 (25:9, 23:25, 25:27, 25:17, 15:8)

W ostatnim środowym meczu grupy F drugiej rundy mistrzostw Europy siatkarek Azerbejdżan uległ w Katowicach Turcji.
Turcja - Azerbejdżan 3:1 (25:23, 25:19, 17:25, 25:17)

Dzisiaj odbył się ostatni dzień fazy grupowej. Włoszki po raz kolejny nie zawiodły i wygrały pewnie wygrały z reprezentacją Serbii.
Włochy - Serbia 3:0 (25:19, 25:18, 25:22)

W drugim czwartkowym meczu grupy F mistrzostw Europy siatkarek Niemcy pokonały w Katowicach Azerbejdżan.
Niemcy - Azerbejdżan 3:0 (25:17, 25:13, 25:12)

W meczu "o nic" Turczynki pokonały reprezentację Czech pewnie, bo 3:0.
Turcja - Czechy 3:0 (25:16, 25:20, 25:23)

Włoszki oraz Niemki wywalczyły sobie awans z tej grupy do półfinałów mistrzostw.

Niemcy - Czechy 3:0 <br /></a></a>29.09.2009 / Fot. Kuba ZmorzyńskiSerbia - Niemcy 2:3<br /></a></a>30.09.2009 / Fot. Kuba ZmorzyńskiTurcja - Azerbejdżan 3:1 30.09.2009 / Fot. Kuba ZmorzyńskiKatowicki "Spodek" i mecz pomiędzy reprezentacjami Serbii i Niemiec / Fot. Kuba Zmorzyński