Mistrzostwa Europy U-18

Polska reprezentacja na pierwszym miejscu w fazie grupowej.

Polska reprezentacja zakończyła fazę grupową z kompletem zwycięstw. Podopieczni Tomasza Jankowskiego pokonali w pierwszym meczu Anglików 81:88. Na boisku wyróżniał się Sebastian Szymański który rzucił 30 punktów (4/8 za trzy).
Kolejnym przeciwnikiem Polaków była reprezentacja Białorusi. Polacy grali pewnie, z każdą minutą powiększając swoją przewagę nad przeciwnikami. Na boisku wyróżniali się Piotr Pamuła (17 punktów, 4 asysty), Jarosław Mokros (17 punktów, 8 zbiórek, 5 przechwytów) oraz Sebastian Szymański (14 punktów). Mecz zakończył się zwycięstwem Polaków 96:50.
W trzecim meczu grupowym Polska reprezentacja zmierzyła się z Rumunią. Widać było ogromną różnicę poziomów prezentowanych przez oba kraje. Piotr Pamuła rzucił 19 punktów, a Sebastian Szymański zanotował 13 "oczek". Warto również wyróżnić Jakuba Wojciechowskiego który rzucił 9 punktów, zebrał 10 piłek oraz zablokował 2 rzuty. Polska odniosła kolejne zwycięstwo, pokonując Rumunię 47:79.
W ostatnim meczu fazy grupowej Polacy zmierzyli się z Portugalią o pierwsze miejsce w grupie. Pierwsza połowa zakończyła się jednopunktowym prowadzeniem Polski, ale już w drugiej połowie nasi rodacy powiększyli swoją przewagę do 26 punktów. Polska wygrała z Portugalią 86:60. Liderem zespołu był Sebastian Szymański (26 punktów, 4 zbiórki, 3 asysty) wspomagany przez Jakuba Wojciechowskiego (16 punktów, 13 zbiórek, 4 przechwyty).
Polska zajęła pierwsze miejsce w grupie C. Kolejnymi przeciwnikami na drodze naszej kadry będą:
Dania (31.07.2008, godz. 18.15) oraz Słowacja (01.08.2008, godz. 18.15).