Mistrzostwa Europy w koszykówce: Rosja pokonała Grecję

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-13 20:50

Rosja pokonała Grecję 68:65 w meczu drugiej fazy grupowej rozgrywanych w Polsce mistrzostw Europy w koszykówce.

Rosjanie, obrońcy mistrzowskiego tytułu, dokonali w Bydgoszczy trudnej sztuki - wygrali z niepokonaną dotąd ekipą Grecji, po pierwszych meczach stawianą w gronie faworytów do złotego medalu.

"Sborna" po pierwszej kwarcie prowadziła ośmioma punktami, a po drugiej - pięcioma. Po trzech kwartach różnica wynosiła już tylko jeden punkt i zapowiadała się emocjonująca końcówka. Na 20 sekund przed końcem meczu Grecy przegrywali trzema punktami, ale nie potrafiła już odmienić losów spotkania.

Grecja, mimo porażki, ma siedem punktów i zapewniła sobie udział w ćwierćfinałach. Rosja ma na koncie sześć i musi jeszcze walczyć o awans.