Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. Kolejny dzień niespodzianek

Za nami trzeci dzień mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych w Austrii. Podczas tego turnieju spotykają się najlepsze zespoły - tu wszystko jest możliwe. Dlatego też wczoraj również nie obyło się bez niespodzianek.

Borge Lund był dziś wyróżniającą się postacią w zespole norweskim. / Fot. Armin Kübelbeck/http://de.wikipedia.org/w/index.php?title=Datei:Borge_Lund_01.jpg&filetimestamp=20070512202202Wczoraj rozgrywane były mecze grup A i B. Chorwacja podejmowała Ukrainę. Wicemistrzowie świata teoretycznie nie powinni mieć problemów z pokonaniem naszych wschodnich rywali. Jednak to zespół znanego z polskiej ekstraklasy Vitalija Nata prowadził do przerwy 14:12. Mimo wszystko lepsi okazali się być Chorwaci, wygrywając skromnie - 28:25.

Rozgrywająca dobre zawody Rosja została zatrzymana przez Norwegię. Do przerwy górą byli Norwedzy - wygrywali 16:13. Na początku drugiej odsłony Skandynawowie zaczęli odskakiwać punktowo Rosjanom. Było już nawet 20:15, ale Rosjanie odrobili straty. Kiedy wydawało się, że mogą nawet wyjść na prowadzenie - całkowicie zatrzymali swoją grę. Nasi wschodni sąsiedzi nie zdobyli gola przez 15 minut, przegrywając z Norwegią na własne życzenie 28:24.

W grupie B pewny występ Danii. Podopieczni Ulrika Wilbeka przeważali w całym pojedynku. Do przerwy prowadzili z Serbią 14:10. Konsekwentnie utrzymali, a nawet zwiększyli przewagę. Dania 28:23 Serbia.

Wielka niespodzianka w meczu Austriaków. Gospodarze turnieju zremisowali z Islandią 37:37. Wydawało się już, że Islandczycy wygraną mają w kieszeni. W takim turnieju nie można jednak zwolnić tempa do końca spotkania.