Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej: Polacy zremisowali ze Słowenią!

Polacy zremisowali ze Słowenią 30:30. Ten wynik dał naszej ekipie pierwsze miejsce w grupie C. Emocji nie zabrakło w "meczu chaosu" do ostatniego gwizdka sędziego!

"Mecz chaosu" - tak można określić spotkanie Polski ze Słowenią. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, a wynik pozostał otwarty do 60. minuty! Polacy przyzwyczaili nas do solidnej gry w defensywie, ale dziś wyraźnie tego zabrakło. Poza tym podopieczni Bogdana Wenty nie radzili sobie z wysuniętą obroną słoweńską i z szybkimi kontratakami naszych rywali.

Polacy słabo weszli w mecz. Od pierwszych minut świetnie spisywał się bramkarz Słowenii - Gorazd Skof, który w całym pojedynku grał pierwszoplanową rolę. Dopiero w 7. minucie Karol Bielecki zdobył gol dla Polski. Nasz zespół wyszedł na prowadzenie 4:3 w 9. minucie po rzucie ze skrzydła Mariusza Jurasika.

Słoweńcy grali jednak konsekwentnie i nie pozwalali wyjść Polakom na znaczne prowadzenie. Po chwili Luka Zivej doprowadził do remisu 5:5. Po chwili trafienie dołożył także Jaszka. Polacy nie zdołali ustawi się w obronie, a szybko kontrujący Słoweńcy skutecznie odpowiedzieli.

Bramki padały na zasadzie "gol za gol". Gdy Polacy prowadzili 10:9, trener naszych rywali poprosił o czas. Po chwili było już 12:10, ale dla Słowenii. W końcówce pierwszej połowy "Orły Wenty" nie zdołały zdobyć gola przez 9 minut! Dopiero w 28. minucie Krzysztof Lijewski swoim rajdem wbiegł w obronę rywala i zapunktował. Do przerwy przegrywaliśmy 12:13.