Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13690 miejsce

Mistrzostwa Karate Młodzików WKF 2010 Goleniów

Na podstawie filmów nakręconych w czasie Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Karate WKF 2010 Goleniów, przedstawiam wpływ karate na rozwój osobowy młodego człowieka.

W dniu 9 Maja 2010 o godz 9.30 rozpoczęły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate WKF 2010 w Goleniowie.

Trofea dla laureatów Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Karate WKF w Goleniowie 2010 / Fot. Piotr WierzbickiNa podstawie zebranego materiału chcę przedstawić Państwu wpływ trenowania wschodnich sztuk walki na rozwój fizyczny i umysłowy człowieka. Swoje przemyślenia opieram na półrocznej obserwacji sportowców w czasie zawodów i treningów.

Pierwszy rok treningów to oswajanie się zawodników z podstawowymi elementami sztuki karate. W ćwiczeniach zespołowych w formie zabawy, zawodnicy doskonalą sprawność fizyczną i nabierają przekonania do życia w ruchu. Na początku ćwiczenia są niezgrabne. Brakuje im dynamiki i lekkości. Z czasem jest jednak coraz lepiej. Ćwiczenia wysiłkowe przeplatane są ćwiczeniami doskonalącymi koncentrację uwagi i rozluźniającymi.Dzieci czekały nawet cztery godziny na swój występ. W międzyczasie Pani Sensei organizowała rozgrzewkę / Fot. Piotr Wierzbicki Na treningu można też nauczyć się panowania nad emocjami.

Jaki wiek jest najlepszy do rozpoczęcia treningów? W karate tak, jak w wielu innych dyscyplinach sportowych, najlepszym okresem do rozpoczęcia uprawiania sportu jest wiek pięciu lat. Rozpoczęcie treningów w tym wieku sprawia, że rozwój sportowy dziecka przebiega symbiotycznie. To tak, jakbyśmy dwa drzewa posadzili bardzo blisko siebie - po pewnym czasie się zrosną.

Mirella w akcji! / Fot. Piotr WierzbickiJak reaguje zwykły człowiek na atak agresji chuliganów? Lękiem i paniką. Zawyczaj nie ma żadnych szans, żeby sie obronić. Jak zareaguje w podobnej sytuacji człowiek dobrze znający arkana karate? W przypadku przewagi liczebnej przeciwników, będzie zastanawiał się nad tym, jak rozwiązać konflikt polubownie. Nigdy nie zaaatakuje pierwszy, żeby pochwalić się swoimi umiejętnościami. Wiedząc, że każde słowo może zaszkodzić, będzie się starał rozładować sytuację, używając rozsądnych argumentów.

Najwyższe wtajemniczenie karate?
Jest taka życiowa prawidłowość, że każdy po pokonaniu określonej ilości przeciwników trafia na silniejszego i przegrywa wszystko. Jeżeli dzieje się to na zawodach sportowych, po przegranej możemy dalej doskonalić się na treningach. W życiu wygrywamy tylko pozornie. Dlatego najwyższym wtajemniczeniem karate jest - walka bez walki, idea, którą pokazano w filmie z Brucem Lee - Wejście Smoka.

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/karatecy_z_nowogardu_triumfowali_w_goleniowie_137958.html

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/miedzywojewodzkie_mistrzostwa_karate_2010_w_goleniowie_137937.html

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/karatecy_z_nowogardu_cwicza_juz_pol_roku_125349.html

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/mlodzi_karatecy_z_nowogardu_cwicza_juz_dwa_miesiace_117528.html

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/karatecy_z_nowogardu_116592.html

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/minelo_pol_roku_cwiczen_poczatkujacych_karatekow_z_nowogardu_125344.htmlWybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Mało gdzie można zobaczyć tak wysportowane dziewczyny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram Piotrze ...5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tom bardziej że ta dyscyplina ma istotny i korzystny wpływ na rozwój osobowy człowieka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Umiejętność samoobrony w dzisiejszym świecie pełnym agresji jest niezmiernie ważna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.