Facebook Google+ Twitter

Mistrzostwa o Puchar Polski Łodzi Smoczych na półmetku

Odbyły się dwa z czterech wyścigów z cyklu o Puchar Polski Łodzi Smoczych. Drużyna Klubu Sportowego Spójnia Warszawa pozostaje niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie.

Od trzech lat Polska Federacja Łodzi Smoczych organizuje najbardziej prestiżowe zawody w Polsce – Puchar Polski Łodzi Smoczych. Konkurencja polega na uzbieraniu jak największej ilości punków podczas kilku zawodów. Punkty przyznawane są w kategoriach: senior open, senior mikst oraz junior open. W tym roku do klasyfikacji o puchar zaliczają się cztery spotkania. Dwa z nich są już za nami: w Chełmnie i Ostródzie. Przed nami Olsztyn 2011.09.11 - 1000m (VII Ogólnopolski Festiwal Smoczych Łodzi - Olsztyn 2011) i Malbork 2011.10.01 - 5500m (VI Długodystansowe Mistrzostwa Polski).

V Chełmińskie Regaty Smoczych Łodzi

Tegoroczny sezon zawodów o Puchar Polski rozpoczął się 28 maja podczas V Chełmińskich Regat Smoczych Łodzi. Organizatorzy tych zawodów - Stowarzyszenie Sportów Wodnych Dragon Chełmno oraz Polska Federacja Łodzi Smoczych – przygotowali wyścigi w dwóch konkurencjach sportowych
open i mikst na 500m.

Konkurencję mikst open na 500 m wygrała drużyna MRKS Gdańsk, wyprzedzając po zaciętym finiszu zespoły Polskiego Klubu Przygody z Gdańska oraz Dragon Chełmno. W drugiej konkurencji sportowej rozgrywanej na tych zawodach - open na 500m, osada Spójni Warszawa z dużą przewagą zwyciężyła wyprzedając osady Dragon Chełmno oraz MRKS Gdańsk o długość łodzi, zdobywając złoty medal, a także przechodni Puchar im. Daniela Brydy.
Wyniki MIKST SPORT FINAŁ
500m:
1 miejsce: MRKS Gdańsk: 1,56,18
2 miejsce: Polski Klub Przygody Gdańsk: 1.57,61
3 miejsce: Dragon Chełmno: 1,57,89
Wyniki OPEN SPORT FINAŁ
500m (brak czasów – awaria urządzenia):
1 miejsce: Spójnia Warszawa
2 miejsce: Dragon Chełmno
3 miejsce: MRKS Gdańsk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.