Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9673 miejsce

Mistrzostwa Polski baristów. Zobacz, jak walczą o tytuł

  • Źródło: Wiadomości24
  • Data dodania: 2016-02-06 12:40

Najlepsi polscy bariści walczą o tytuł Mistrza Polski Latte Art – zmagania w Rumi rozpoczęły się w sobotnie przedpołudnie (6 lutego). Nagrodą za stworzenie najlepszych wzorów na kawie będzie m.in. o możliwość wyjazdu na Mistrzostwa Świata.

Mistrzostwa Polski baristów / Fot. AIP- Kawy mleczne stanowią ponad 80 proc. wypijanych przez Polaków kaw – informują organizatorzy mistrzostw. - Nic więc dziwnego, że sztuka latte art, czyli tworzenie wzorów na powierzchni mlecznej kawy, jest jedną z podstawowych umiejętności wymaganych od baristów.

Klientom kawiarni stworzenie wzoru rozety czy serca może się wydawać proste, ale wymaga wielu godzin praktyki i stworzenia setek mlecznych rysunków. Bariści, którzy radzą sobie z tym najlepiej dzisiaj oraz jutro (6 i 7 lutego 2016) zmagają się w Rumi w Mistrzostwach Polski Latte Art.
Mistrzostwa Polski baristów / Fot. AIP

W zawodach odbywających się w Rumi bierze udział kilkanaście osób stanowiących elitę w zawodzie baristy. Na zwycięzcę, oprócz cennych nagród rzeczowych i tytułu Mistrza, czeka także zaszczyt reprezentowania naszego kraju na Mistrzostwach Świata Latte Art, które odbędą się w marcu w Chinach.

Mistrzostwa Polski baristów / Fot. AIP

Jak pokazują doświadczenia poprzednich edycji Mistrzostw Polski Latte Art, poziom zawodów jest bardzo wysoki, a polscy bariści mają coraz lepsze umiejętności, doceniane na arenie międzynarodowej. Dowodem na to jest zwycięstwo, które Agnieszka Rojewska czyli Mistrzyni Polski Baristów 2015 odniosła na międzynarodowych zawodach Milano Latte Art Challenge 2015 oraz sukcesy Leszka Jędrasika, Mistrza Polski Latte Art 2011, 2012 i 2013, który dwukrotnie był finalistą Mistrzostw Świata Latte Art w latach 2012 i 2013.
Mistrzostwa Polski baristów / Fot. AIP
Mistrzostwa Polski baristów / Fot. AIP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.