23403 miejsce

Mistrzostwa Polski juniorów starszych w koszykówce

Za nami pierwszy dzień rozgrywek o miano najlepszej juniorskiej drużyny w koszykówce chłopców. Najbardziej efektowne zwycięstwo odniosły drużyny z Przemyśla i Warszawy.

Foto. Łukasz SolskiW piątek ruszył kolejny etap Mistrzostw Polski juniorów starsznych w koszykówce. 16 drużyn zostało podzielonych na cztery grupy. Jednym z organizatorów półfinałowego turnieju jest Przemyśl. Młodzi koszykarze Polonii, goszczą TS Wisłę Kraków, MKS MOS Pruszków i Astorię Bydgoszcz.

„Niedźwiadki” w piątkowy wieczór zmierzyły się z drużyną Wisły. Początek spotkania należał do gości z Krakowa. To oni zaczęli lepiej mecz prowadząc po trzech minutach gry 2:7. Lecz Poloniści nie potrzebowali dużo czasu na to, by dojść rywala.

W akcji Wisła Kraków Foto. Łukasz SolskiGospodarze wykorzystali fakt, że grają we własnej hali i zaczęli rzucać za trzy punkty. „Trójki” trafili Balawender i Kaczmarzyk. Po ich akcjach MKS wyszedł na bezpieczne prowadzenie w siódmej minucie 19:9.

Od tego momentu na parkiecie widzieliśmy już coraz spokojniejszą grę w wykonaniu gospodarzy. Polonia wykorzystywała to, co wychodzi jej najlepiej, czyli szybki atak. Do kontry biegał bardzo dobrze dysponowany Bartek Bal, który popisał się efektownym wsadem piłki do kosza. Bartosz Bal (po prawej) był najskuteczniejszym graczem Polonii Foto. Łukasz Solski

Trener Paweł Trojnar mimo korzystnego wyniku nie przeprowadzał dużo zmian. Na krótko wchodzili Patryk Zabawski i Michał Musijowski. Mecz ułożył się już w pierwszej kwarcie, w kolejnych Wisła starała się dogonić rywala, lecz jej skuteczność była niska. Klasą dla siebie był wcześniej wspomniany Bal, który rozegrał dobry mecz, zdobywając dla Polonii 24 punkty.

Rywala pod koszem nie miała center Polonii – Marcin Kolowca, który raz za razem zbierał piłki z deski bronionej, jak i atakowanej, dobijając niecelne rzuty kolegów. To spotkanie napawa optymizmem przed potyczką Polonii z dużo mocniejszą ekipą z Pruszkowa, która - bez najmniejszych problemów - rozprawiła się z Astorią Bydgoszcz 67:87.

Wyniki wszystkich piątkowych spotkań:

Foto. Łukasz Solski

Grupa IX (organizator MKS Polonia Przemyśl )

Astoria Bydgoszcz - MKS MOS Pruszków 67:87
(16:16, 21:20, 16:28, 14:23)

Astoria: Laydych 26, J. Dłuski 15, Kowalski 9, A. Szopiński 6, T. Szopiński 6, Bierwagen 5, First 2.

MOS: Aleksandrowicz 32, Baranowski 15, Karczewski 12, Pawłowski 10, Gawrzydek 8, Kok 8, Abramczyk 2.

Polonia Przemyśl - Wisła Kraków 93:55 Na linni rzutów wolnych Marcin Kolowca (Polonia Przemyśl) Foto. Łukasz Solski
(21:16, 22:14, 28:17, 22:8)

Polonia: Bal 24, Kaczmarzyk 18, Kolowca 14, Balawender 14, J. Musijowski 11, M. Musijowski 7, Boryło 5.