Facebook Google+ Twitter

Mistrzostwa Polski Karate Tsunami w Warszawie

W w sobotę i niedzielę 23-24 października 2010 roku odbędą się Mistrzostwa Polski Karate Tsunami w Hali Sportowej OSiR w Warszawie Falenicy przy ul. Poezji 5.

 / Fot. Robert MuratJak co roku, przewidziany jest udział zawodników z całej Polski, a także wielu mistrzów różnych stylów o najwyższych stopniach wtajemniczenia, w tym aż trzech posiadających najwyższy stopień - 10 dan.

W sobotę 23 października br. rozgrywane będą eliminacje w 7 kategoriach wiekowych oraz w 9 konkurencjach:
Yakusoku-kumite - walce zadaniowej,
Jiyu-kumite - wolnej walce,
Full-contact kumite - walce pełnokontaktowej w zbrojach,
Renraku-waza - kombinacjach,
Tokui-kata - spontanicznych formach walki z użyciem różnych przyrządów,
Kata Tsunami indywidualnie - formach walki z kilkoma napastnikami,
Kata Tsunami drużynowo - drużynowych formach walki z kilkoma napastnikami,
Makiwara-kumite - walce z wykorzystaniem worka treningowego,
Sumo-grappling - mocowaniu się.

 / Fot. Robert MuratNajważniejsza część Mistrzostw odbędzie się w niedzielę 24 października br. o godz. 11. Przewidziane są: uroczyste otwarcie z udziałem przedstawicieli władz, pokazowy trening, walki finałowe (o I-II miejsca) w poszczególnych konkurencjach, wręczenie zwycięzcom medali i pucharów.

Organizatorami Mistrzostw są:
· Polska Federacja Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki,
· Federacja Karate Tsunami Renmei,
· Honbu Dojo (Centralna Szkoła) Karate Tsunami,
· Urząd Dzielnicy Warszawa Wawer,
· Firma DIGIMES,
· Firma PRINTER.
 / Fot. Robert MuratMistrzostwa propagować będą kulturę fizyczną, sztuki walki, współzawodnictwo sportowe, zasady fair play, a także współpracę między różnymi organizacjami. Będzie to impreza sportowa użyteczna społecznie, wskazująca osobom, zwłaszcza młodym, użyteczne kierunki zainteresowania i spożytkowania czasu wolnego (zamiast modnych ostatnio dopalaczy i „odżywek” pseudosportowych) oraz harmonijny rozwój ducha i ciała.

Warto podkreślić, że mistrzostwa te są jedyną imprezą sztuk walki, znajdującą się pod opieką kapelana księdza o. Grzegorza Badziąga, który posiada wysoki stopień mistrzowski 5 dan i jest instruktorem ośrodka w Krośnie. W niedzielę 24 października rano odprawi on mszę św. w miejscowym kościele dla mieszkańców i zainteresowanych uczestników Mistrzostw.

Po raz pierwszy mistrzostwa są organizowane w Warszawie i w dzielnicy Wawer, gdzie siedzibę mają wymienione federacje oraz Centralna Szkoła Karate Tsunami. Na poprzednich Mistrzostwach Polski rozegranych w 2009 roku w Łowiczu ekipa tej szkoły zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej, co - mamy nadzieję - zostanie powtórzone w tym roku, pomimo wielkiej konkurencji ze strony innych ośrodków.

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza młodzież i dzieci z rodzicami do oglądania tych Mistrzostw i kibicowania zawodnikom.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronach internetowych: www.karatetsunami.eu oraz www.federacjasztukwalki.pl

Dla wyjaśnienia warto dodać, że Polska Federacja Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki jest największym ogólnopolskim stowarzyszeniem kultury fizycznej (organizacją pozarządową o charakterze non profit). Zrzesza aż 33 ogólnopolskie stowarzyszenia/związki różnych stylów sztuk walki o korzeniach japońskich, chińskich, koreańskich, wietnamskich i innych, prowadzących wiele sekcji na terenie całego kraju.

Miejsce mistrzostw Hala Sportowa Warszawa Falenica ul.Poezji 5 / Fot. Robert MuratZ kolei Karate Tsunami jest jednym ze stylów, rozwijanych w ramach Federacji. Wyróżnia się naciskiem na skuteczność w walce, rozwój intelektualny, ćwiczenia medytacyjne oraz wykorzystywanie najnowszych zasad metodycznych. Jest to jedyny styl o korzeniach polskich, który uprawiany jest nie tylko w wielu sekcjach w Polsce, ale również w innych krajach na wszystkich kontynentach, w Europie, Azji, Afryce, Ameryce i Australii.
Zapraszam wszystkich , naprawdę warto impreza zapowiada się bardzo ciekawie, Nieobecnym zaś przedstawię relację z mistrzostw


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.