Mistrzostwa Polski w Curlingu. Mistrzowie obronili tytuły!

W zakończonych w niedzielę w Gliwicach IV MP w Curlingu tytuły mistrzowskie zdobyły drużyny Media Curling Team Warszawa wśród kobiet oraz Śląski Klub Curlingowy "Śląskie Kamole" Katowice, wśród mężczyzn. Mistrzowie obronili tytuły sprzed roku.

Mistrzowskie drużyny obroniły tytuły

Cztery dni rywalizacji w decydującym turnieju MP w Gliwicach przyniosły sporo emocji. W finale pań drużyna Media Curling Team Warszawa w składzie: Marta Szeliga Frynia - skip, Marianna Das, Agnieszka Ogrodniczek, Katarzyna Wicik pokonała zespół ŚKC "Toxic" Katowice w składzie: Barbara Karwat - skip, Magdalena Szyszko, Magdalena Jagielska, Agnieszka Pluta 8:6 , zaś w finale mężczyzn Śląski Klub Curlingowy "Śląskie Kamole" w składzie: Damian Herman - skip, Piotr Podgórski, Krzysztof Beck, Tomasz Sapiński pokonał Śląski Klub Curlingowy "Chec Sport Team" w składzie: Maciej Cesarz - skip, Tomasz Kierzkowski, Adam Sterczewski, Ziemowit Ostrowski po dogrywce 6:5 .

Brązowe medale przypadły drużynom ŚKC "Spark" Katowice (skip Justyna Zalewska) oraz Media CC "Icicles" Warszawa (skip Paweł Frynia).
Mistrzynie i mistrzowie Polski w Curlingu 2007
Drużyny Media Curling Team oraz ŚKc "Śląskie Kamole" obroniły tytuły zdobyte przed rokiem i będą reprezentowały Polskę na Mistrzostwach Europy w Curlingu, które w grudniu 2007 odbędą sie w niemieckiej miejscowości Fussen.