Facebook Google+ Twitter

Mistrzostwa Polski w grapplingu w Skale

Grappling, inaczej mówiąc walka na chwyty, to dyscyplina, która zdobywa coraz większą popularność w naszym kraju. Klub Grappling Kraków działa od 2002 roku i był prekursorem tej dyscypliny w Małopolsce.

Plakat mistrzostw / Fot. fot.Lesław AdamczykGrappling to określenie sportu walki, w którym stosuje się chwyty, rzuty, dźwignie i duszenia. Nie wolno stosować uderzeń. Style oparte na chwytach to między innymi: brazylijskie jiu-jitsu (BJJ), jiu-jitsu, judo, luta livre, sambo i zapasy. Inną formą walki na chwyty, otwartej dla przedstawicieli dowolnego stylu tego typu, są zawody submission fighting. Najskuteczniejsze w grapplingu są połączenia stylów, które uzupełniają się w poszczególnych strefach walki np. stojąc, w parterze czy leżąc.

Kategorie wagowe:Mężczyźni (seniorzy i juniorzy) do 60, 65, 70, 75, 80, 90, 110, Absoluto. Kobiety (seniorki) do 50, 55, 60, 65, 75, Absoluto". Mistrzostwa zostaną rozegrane według przepisów FILA Grappling w formule GI oraz NO GI. Początek mistrzostw Polski - Poland Open w hali widowiskowo- sportowej w Skale - 13 maja godz. 18 kurs sędziowski. 20 – 22 weryfikacja zawodników (ważenie, kontrola medyczna, losowanie).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

miro
  • miro
  • 16.05.2011 21:14

Otwarte Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Grapplingu part 1 - Skała 2011
http://www.youtube.com/watch?v=8YYkM3Vs7sw

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.