138590 miejsce

Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Adam Małysz zwycięzcą

• Kinga Gc
  • Data dodania: 2009-12-26 14:44

Adam Małysz dwudziesty raz w swojej karierze uzyskał tytuł Mistrza Polski podczas konkursu rozgrywanego na skoczni HS 106 w Szczyrku. Drugie miejsce wywalczył prowadzący po pierwszej serii Kamil Stoch, trzeci był Stefan Hula.

/ Fot. PAPAdam Małysz, który zwyciężył w dzisiejszym konkursie, oddał dwa nierówne skoki. W pierwszej serii, po skoku na odległość 96 metrów, zajmował dopiero trzecie miejsce. W drugiej serii jednak oddał najdłuższy skok zawodów na odległość 106 metrów, co zapewniło mu ponad dziesięciopunktową przewagę nad drugim Kamilem Stochem (102 m i 94,5 m). Brązowy medal wywalczył Stefan Hula po dwóch niemal identycznych skokach (98 m i 98,5 m).

Tuż za podium uplasował się Kamil Kowal (95,5 m i 94,5 m). W pierwszej dziesiątce znaleźli się także: Tomisław Tajner (96,5 m i 94 m), Klemens Murańka (93,5 m i 95,5 m), Krzysztof Miętus (87 m i 100 m), Maciej Kot (100 m i 87 m), Dawid Kowal (93 m i 92,5 m) oraz Jakub Kot (93,5 m i 88,5 m).

Zawody wielokrotnie przerywano ze względu na silny wiatr. Mimo to na skoczni zgromadziło się kilka tysięcy fanów tej dyscypliny sportu.

Źródła: onet.pl