Facebook Google+ Twitter

Mistrzostwa Świata 2022 na całym Bliskim Wschodzie?

Pod coraz większym znakiem zapytania stoi organizacja przez Katar mistrzostw świata w piłce nożnej w 2022 roku. Najnowszy pomysł FIFA przewiduje przeniesienie części meczów do Iranu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

FIFA rozważa wiele wariantów odnośnie Mundialu w 2022 roku / Fot. Agência BrasilPomysłodawcą "rozrostu" turnieju na całą Zatokę Perską jest prezydent UEFA - Michel Platini. Francuz motywuje swój pomysł faktem, iż pracownicy budowlani z Kataru są fatalnie traktowani, pracując niekiedy po 18 godzin na dobę w upałach przekraczających 40 stopni Celsjusza.

Blatter po finale mistrzostw świata U-17, rozgrywanych w ZEA przyznał, że rozważanych jest wiele wyjść, a jedna z wypowiedzi wyraźnie wskazuje na przychylną postawę do propozycji Platiniego. - "Jest polityczna zgoda Iranu na organizację turnieju. Zjednoczone Emiraty Arabskie również są bardzo chętne."

Innym pomysłem jest przeniesienie turnieju na miesiące zimowe. Pierwszy wariant przewiduje rozgrywanie turnieju w okolicach lutego. Prawdopodobnie jednak dojdzie do konfliktu z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim, który w tym czasie organizować będzie Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Drugi mówi o listopadzie/grudniu 2022. Na to jednak nie zgodzi się prawdopodobnie większość federacji europejskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.