Facebook Google+ Twitter

Mistrzostwa Świata 2022 w 40-stopniowym katarskim upale?

Po przyznaniu Katarowi praw do organizacji Mistrzostw Świata w 2022 r., pojawiły się liczne negatywne komentarze dotyczące warunków atmosferycznych panujących tam podczas miesiąca, w którym mają odbywać się finały.

Czerwiec to miesiąc niesamowicie gorący w Katarze. Temperatury sięgają powyżej 40 stopni Celcjusza. W takich warunkach ciężko mówić o normalnym funkcjonowaniu piłkarzy podczas treningów, nie wspominając już o samym rozgrywaniu meczów.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyWładze Kataru w błyskawicznym tempie znalazły sposób na skierowane wobec ich kandydatury zarzuty. Rozwiązaniem tym jest zorganizowanie sztucznych obłoków! Szef działu Inżynierii Przemysłowej i Mechanicznej na Uniwersytecie w Katarze, Saud Abdul Ghani oświadczył, że została opracowana specjalna technologia tworzenia sztucznych chmur. Zasłonią one palące słońce podczas treningów czy też meczów finałowych. Będą one sterowane za pomocą pilota. Piłkarze nie będą mogli swych porażek uzasadniać ekstremalnymi warunkami pogodowymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wytworzenie takiej chmury jest kosztowne, no.. ale czego nie robi się dla sportu ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.