Mistrzostwa Świata: Serbki za mocne, Polki zagrają o brąz

Żeńska reprezentacja Polski w piłce ręcznej przegrała z Serbią 18:24 (6:14) w półfinale mistrzostw świata i w niedzielę zagra o brązowy medal z przegranym drugiego półfinału: Brazylią lub Danią.

W niedzielę zagramy o brązowy medal / Fot. brakMecz rozpoczął się od słabej gry w ofensywie obu drużyn. Po wielu błędach i niecelnych rzutach, na tablicy wyników w siódmej minucie widniało 1:1. Niestety Serbki z biegiem minut zaczęły uciekać Polkom, a największy udział w tym miała bramkarka naszych rywalek, Katarina Tomašević, której skuteczność wahała się w pierwszej części na poziomie ok. 80%. Gospodynie tegorocznego mundialu sukcesywnie powiększały przewagę i do szatni schodziły przy prowadzeniu aż ośmioma golami – 14:6.

Początek drugiej połowy przypominał przebieg tej pierwszej. Serbki trafiały za każdą niemal akcją, a nasze reprezentantki pudłowały lub były zatrzymywane przez szalejącą między słupkami Tomašević. Z biegiem upływających minut skuteczność w ataku spadła poniżej 20%! Podczas czasu, trener Kim Rasmussen apelował o więcej agresji w obronie i myślenia ofensywnego. Przyniosło to skutek i po 14. minutach bez gola nareszcie Polki zdobyły bramkę. Na kwadrans przed końcową syreną przegrywaliśmy 11:19. Biało-czerwone próbowały odrobić straty zmniejszając przewagę Serbii do stanu 15:21. niestety gospodynie czempionatu utrzymały bezpieczną przewagę do końca i wygrały to spotkanie 24:18, awansując do finału. Polki natomiast powalczą w niedzielę o brąz z przegranym drugiego półfinału: Dania lub Brazylią. Ten mecz pojutrze o 14:00.

Polska 18:24 (6:14) Serbia

Polska: Gapska, Wysokińska - Stachowska, Niedźwiedź, Siódmiak, Grzyb, Kudłacz, Koniuszaniec, Wojtas, Semeniuk-Olchawa, Szwed-Orneborg, Migała, Stasiak, Jochymek, Kulwińska, Byzdra.

Serbia: Tomasević, Risović - Krpez, Popović, Lekić, Zivković, Damjanković, Erić, Rajović, Ognjenović, Filipović, Nisavić, Stoiljković, Liscević, Cvijić, Lojpur.