Facebook Google+ Twitter

Mistrzostwa świata w Footbagu 2012 w Warszawie

Popularna „zośka” zawojuje całe miasto już w najbliższą niedzielę. Na warszawskim AWF-ie przy ul. Marymonckiej zawodnicy z całego świata będą walczyć o najwyższe trofea. "Zośkoszał" potrwa do 4 sierpnia. Zapraszamy!

"Każdy wolny dzień, każdą wolną chwilę spędzałam z Zośką. Każde wakacje, wspólne wypady z rodzicami. Zośka była moją najlepszą przyjaciółką…" –
tak każdy uczestnik mistrzostw może podsumować swoją przygodę z małą piłeczką. Za tą historią stoją lata treningów, wyrzeczeń, wytrwałości, cierpliwości, które zaowocowały i doprowadziły sportowców na sam szczyt.

Aktualnie gra woreczkiem nazywana jest footbagiem. Jednak cofnijmy się do przeszłości. Zośka miała swój debiut już przed drugą wojną światową.
Jej pierwotne zasady polegały na odbijaniu lotki zrobionej z kolorowej włóczki tak, aby jak najdłużej nie spadła na ziemię. Z upływem czasu nasza "zośka" dojrzewała oraz ewaluowała i ówczesna wersja przerodziła się w dyscyplinę sportową, która składa się głównie z wykonywania efektownych trików footbagiem bez użycia rąk.

Euro 2012 pomyślnie dobiegło końca. Niestety, porażka naszej drużyny narodowej pozostawiła u polskich kibiców duży niedosyt. Już 29 lipca w naszym kraju rozegrają się po raz pierwszy w historii mistrzostwa świata w Footbagu. Do Warszawy przybędzie czołówka rewelacyjnych zawodników z całego globu. Oprócz ogromnych emocji czeka nas także wspaniałe, niepowtarzalne widowisko, gdzie nie zabraknie spektakularnych sztuczek i sportowej magii.

Zawody zorganizowane przez Warszawskie Stowarzyszenie Footbagu rozpoczynają się w najbliższą niedzielę i potrwają do 4 sierpnia. Impreza sportowa zostanie przeprowadzona na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie w dwóch kategoriach: freestyle’u (styl wolny) oraz Footbag Net (gra przez siatkę).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jacek Kowalski
  • Jacek Kowalski
  • 31.07.2012 17:31

żeby otrzymać prawo do organizacji tej imprezy pokonała oferty złożone przez takie miasta jak Boise w Stanach Zjednoczonych oraz stolice Francji - Paryż!????
http://stolecznyblogsportowy.blogspot.com/2012/07/stolica-swiatowego-footbegu.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.